Pechowa kontuzja Ammanna. To pokrzyżuje mu plany?

Simon Ammann przez kilka najbliższych tygodni nie będzie mógł przygotowywać się do nowego sezonu. Skoczek może mówić o sporym pechu.

(fot: twitter/FISskijumping)

Zerwane więzadło mistrza olimpijskiego

Oficjalne twitterowe konto międzynarodowej federacji FIS podało informację, że Simon Ammann doznał kontuzji więzadła. Zerwanie wykluczy go z przygotowań do nowego sezonu na kilka tygodni.

Dla Szwajcara zbliżający się sezon jest niezwykle ważny, ponieważ w 2022 roku mają odbyć się zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Ammann ma na koncie cztery złote medale na tej imprezie, a kolejnym występem chce zaliczyć już swój siódmy start w karierze na ZIO.

Dla kibiców Ammanna to szczególnie zła wiadomość, gdyż ich ulubieniec w ostatnim czasie spisywał się naprawdę nieźle, co mogło wskazywać na to, iż jest mocno zmobilizowany przed olimpijską rywalizacją. Skoczek zajął dwa tygodnie temu trzecie miejsce podczas Letniego Grand Prix w Courchevel we Francji.

Operacja nie jest konieczna

Pierwsze diagnozy nie są zbyt optymistyczne dla Ammanna, jednak dopiero czas pokaże, czy rzeczywiście powrót do normalności dla tego zawodnika będzie trwał tak długo. Gdyby tak się rzeczywiście stało, nie jest wykluczone, że ucierpi na tym budowana w ostatnim czasie forma.

Do urazu skoczka doszło podczas treningu szwajcarskiej reprezentacji w tunelu aerodynamicznym w Sztokholmie. Zerwanie więzadła w prawej stopie zostało już zdiagnozowane po badaniu lekarskim w Zurychu.

Gorący okres przedsezonowy

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Simon Ammann nie będzie musiał przechodzić operacji. Kontuzjowana noga będzie jednak potrzebowała odpoczynku od sportu. Nie ma zatem żadnych możliwości, by Szwajcara zobaczyć w kolejnej rywalizacji w ramach GP, która w dniach 4-5 września będzie miała miejsce w Szczuczyńsku w Kazachstanie.

Pokrzyżowane plany związane ze startami w nowym sezonie mają także skoczkowie w Norwegii. Tamtejsza federacja nie chce przedłużyć umowy z długoletnim pracownikiem, co nie podoba się aktualnemu trenerowi skoczków.

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczyna się w listopadzie. Pierwszy konkurs drużynowy odbędzie się w Wiśle, natomiast wcześniej rozegrane jeszcze zostaną zawody indywidualne w Niżnym Tagile oraz fińskiej Ruce.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X