Ousmane Dembele trafi do Paryża? PSG finalizuje transfer Francuza

Odejście Dembele, a w zasadzie próba wręcz próba wypchnięcia go z Barcelony to jeden z motywów przewijających się od początku okna transferowego. Według francuskiego „Foot Mercato” trafi on do PSG.

Dembele ponownie zagra w jednej drużynie z Leo Messim? (Fot. Twitter/@FCBarcelona)

Kolejny transfer z Barcelony do PSG

FC Barcelona popadła ostatnio w pewnego rodzaju konflikt z Dembele i jego otoczeniem. Kontrakt Francuza wygasa po zakończeniu sezonu, a ten nie chciał go przedłużyć, chyba że z ogromną podwyżką, jednocześnie nie chcąc odchodzić z klubu. Kilka dni temu sprawę jasno postawił trener Barcelony Xavi, dając zawodnikowi ultimatum – albo podpisze kontrakt, albo klub sprzeda go jeszcze w tym okienku. W tym momencie ta druga opcja może być spełniona dzięki PSG.

Według francuskiego dziennikarza Santiego Aouny, skrzydłowy Barcelony dogadał się z paryskim klubem w sprawie kontraktu, kwestią pozostaje dogadanie się między klubami, jeżeli nie uda się to jutro, Dembele dołączy do PSG dopiero latem.

Ousmane Dembele do Barcelony sprowadzony został w sierpniu 2017 roku za rekordowe 140 milionów euro. Jego czas w Barcelonie to jednak zupełny niewypał, mimo kilku przebłysków i lepszych serii, większość czasu w klubie spędził lecząc kontuzje. Jego wartość w serwisie Transfermarkt zdążyła w tym czasie spaść z 120 na 30 milionów.

W PSG miałby okazję ponownie zagrać w jednej drużynie z Lionelem Messim, który ma problem z odnalezieniem optymalnej formy w Ligue 1. Co więcej zagrałby także z Neymarem, po tym jak do FC Barcelony przychodził w roli jego następcy.

Dembele w tym sezonie zagrał w barwach Barcelony tylko 11 spotkań, strzelając jedną bramkę i zaliczając dwie asysty. Ogólny bilans w klubie to 129 meczów, 31 bramek i 23 asysty.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Twitter/@Santi_J_FM

Najnowsze wiadomości

Back to top button