Orlen zwiększa wsparcie dla Wisły Płock. Stawia na rozwój młodych piłkarzy

Wisła Płock kontynuuje swoją długotrwałą współpracę z koncernem ORLEN, który potwierdził swoje zobowiązanie do utrzymania niezmiennego poziomu finansowania klubu aż do 30 czerwca 2024 roku. Kolejny rozdział tej znaczącej relacji zawiera zwiększone zaangażowanie w rozwijanie młodych talentów piłkarskich, z prawie podwojeniem wsparcia dla dzieci i młodzieży.

Orlen zwiększa wsparcie dla Wisły Płock. Stawia na rozwój młodych piłkarzy
Orlen zwiększa wsparcie dla Wisły Płock. Stawia na rozwój młodych piłkarzy (fot. Wisła Płock S.A.)

Orlen wspiera sport w Płocku

ORLEN to firma multienergetyczna o rozległych zasobach, mająca swoją siedzibę w sercu Europy. Nasze plany strategiczne na najbliższą dekadę obejmują inwestycje rzędu 320 mld zł. W czasie, gdy tworzymy silną, globalną markę, nie zapominamy o naszych lokalnych korzeniach, a nasza społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas priorytetem. Utrzymujemy finansowanie ponad 70 klubów sportowych w całej Polsce, co pomaga nam w budowaniu mocnych relacji partnerskich i efektywnym wsparciu społeczności lokalnych. Nasze zaangażowanie w Płocku, gdzie znajduje się nasza siedziba, jest szczególnie intensywne. W tym roku przeznaczymy 17 mln zł na inicjatywy lokalne, a Wisła Płock jest jednym z naszych kluczowych projektów. Jestesmy z klubem na dobre i na złe, i mimo pewnych wyzwań utrzymujemy stały poziom finansowania i poszerzamy wsparcie dla młodych piłkarzy. To inwestycja w przyszłość klubu” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN S.A.Sponsoring Wisły Płock przez ORLEN rozpoczął się w sezonie 2016/2017, co podkreśla długotrwałe więzi między spółką a klubem. Wisła Płock, pomimo spadku z Ekstraklasy, jest nadal centralnym punktem zaangażowania ORLEN, który przedłuża swój sponsoring. Logo ORLEN będzie teraz wyeksponowane na koszulkach i spodenkach pierwszego i drugiego zespołu. Warto też przypomnieć, że we wrześniu prestiżowy mecz z Polonią Warszawa odbędzie się na nowym ORLEN Stadionie, który pomieści ponad 15 tys. kibiców.

Prezes Wisły: Lojalność jest bezcenna

Jestem niezmiernie wdzięczny, że firma tak ważna jak ORLEN, kontynuuje swoje wsparcie dla Wisły Płock. Nasz klub przechodzi trudny okres, więc taka lojalność jest bezcenna. Ostatnie rozmowy były bardzo konstruktywne, a negocjacje prowadzone w atmosferze zrozumienia i współpracy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać zaufaniu, jakim nas obdarowano. Mamy nadzieję, że ten nieprzerwany okres wsparcia dla naszego klubu potrwa jeszcze wiele lat. Wierzymy, że razem zrobimy jeszcze więcej dla lokalnego sportu i mieszkańców Płocka” – powiedział Piotr Sadczuk, Prezes Zarządu Wisła Płock S.A.

ORLEN, jako kluczowy pracodawca w regionie, wnosi znaczący wkład do budżetu Płocka, z aż 270 mln zł w zeszłym roku. Spółka obecnie prowadzi w Płocku największą inwestycję petrochemiczną w Europie z ostatnich 20 lat – rozbudowę Kompleksu Olefin III. ORLEN jest też aktywny na polu kulturalnym i społecznym, wspierając m.in. Teatr Dramatyczny, Płocką Orkiestrę Symfoniczną oraz lokalny oddział WOPR.

5 / 5. Ocen: 94

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x