On zajmie miejsce Jacka Nawrockiego?

Jacek Nawrocki nie będzie dłużej prowadził żeńskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Według mediów, kandydat na jego stanowisko jest tylko jeden. To ktoś, kogo polscy kibice powinni dobrze kojarzyć.

On zajmie miejsce Jacka Nawrockiego?
On zajmie miejsce Jacka Nawrockiego?

Jacek Nawrocki żegna się z kadrą

Siatkarki reprezentacji Polski nie awansowały do półfinału mistrzostw Europy, które odbyły się w tym roku. Biało-Czerwone odpadły w 1/4 finału z Turcją 0:3. Media nie mają wątpliwości, że dla Jacka Nawrockiego był to ostatni pojedynek w roli pierwszego szkoleniowca kadry.

Pożegnanie z Nawrockim nie wynika głównie z tego, jakie polskie zawodniczki osiągają wyniki. Trener zdecydował się podjąć pracę w siatkówce klubowej. Tym samym nie będzie mógł trenować reprezentacji, gdyż wiadomo, iż nie wyrazi na to zgody Polski Związek Piłki Siatkowej. Wniosek nasuwa się więc sam – wkrótce będziemy mieli nowego szkoleniowca siatkarek.

Polski będzie trenował turecki szkoleniowiec?

Nawrocki ma zostać trenerem Grupy Azoty Chemika Police. Co ciekawe, głównym kandydatem do jego zastąpienia na fotelu trenera Polski jest Turek Ferhat Akbas. Pod koniec kwietnia tego roku poinformowano, że 35-latek nie będzie szkoleniowcem klubu w sezonie 2021/2022, a on sam na ten moment pozostaje bez pracy.

Turecki szkoleniowiec w Policach pracował w dwóch minionych sezonach. Były to bardzo udane lata dla niego – zdobył dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski, a także jeden Superpuchar.

Początkowo mówiło się, że Akbas będzie szukał pracy poza terenem Polski i tak też się stało, gdyż pracuje w klubie Eczacibasi VitrA Stambuł. Mimo wszystko, nieoficjalnie mówi się, że to właśnie on ma największe szanse na to, by zastąpić Nawrockiego.

Wszystko zależy od wyborów w PZPS

Oczywiście, turecki trener musiałby pożegnać się ze swoją obecną pracą. Nie wydaje się jednak, by miało być to dla niego warunkiem nie do przejścia. Oficjalnie żadna informacja w tej sprawie nie została jednak jeszcze podana i trzeba mieć to na uwadze.

Zanim dowiemy się, kto zostanie następcą Jacka Nawrockiego, poznamy nowego prezesa PZPS. Mówi się, że to jesienne wybory będą miały ogromne znaczenie przy wyborze nowego szkoleniowca.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X