OFICJALNIE! Piotr Stokowiec nie jest już trenerem KGHM Zagłębia Lubin! Kto następcą?

Zanosiło się na to od kilku dobrych tygodni, ale kropka nad „i” została postawiona właśnie dziś, we wtorek 8 listopada. Piotr Stokowiec przestał pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu „Miedziowych”. Kto i kiedy zostanie jego następcą?

OFICJALNIE! Piotr Stokowiec nie jest już trenerem KGHM Zagłębia Lubin! Kto następcą? (Fot.: KGHM Zagłębie Lubin via @ZaglebieLubin on Twitter)

Piotr Stokowiec odchodzi KGHM Zagłębia Lubin

O tym, że Piotr Stokowiec pożegna się z posadą trenera pierwszego zespołu w lubińskim klubie pisaliśmy na naszych łamach już trzy dni temu, po porażce 0:3 ze Stalą w Mielcu. Na oficjalne ogłoszenie tej decyzji musieliśmy poczekać kilkadziesiąt godzin i oto jest:

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że trener pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Piotr Stokowiec przestał dziś pełnić swoją funkcję. (…) Ze sztabem szkoleniowym żegna się również trener Mariusz Szymkiewicz. – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym „Miedziowych”.

Przypominamy, że Piotr Stokowiec został po raz drugi trenerem lubinian 21 grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu doświadczony szkoleniowiec poprowadził KGHM Zagłębie w trzydziestu trzech oficjalnych meczach. Obecnie klub z Dolnego Śląska zajmuje 14. miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy z przewagą czterech oczek nad strefą spadkową.

Kto nowym trenerem KGHM Zagłębia Lubin?

Do końca rundy obowiązki pierwszego trenera „Miedziowych” przejmie Paweł Karmelita, który poprowadzi zespół w najbliższym spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Pojedynek KGHM Zagłębia z liderem wyścigu o piłkarskie mistrzostwo Polski w sezonie 2022/23 zaplanowano na godzinę 20:00 w sobotę 12 listopada.

Wiele wskazuje jednak na to, że w rundzie wiosennej piłkarzy z Lubina poprowadzić może Waldemar Fornalik, który został niedawno zwolniony po ponad pięciu latach pracy w Piaście Gliwice. Gliwiczanie pod wodzą „Waldka Kinga” wywalczyli historyczne medale mistrzostw kraju, w tym ten z najcenniejszego kruszczu.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x