Odwołany mecz Barcelona – Juventus. Klub „Lewego” straci duże pieniądze!

Wielu zawodników FC Barcelony zostało dotkniętych wirusowym zapaleniem żołądka, co spowodowało odwołanie meczu towarzyskiego tego zespołu z Juventusem. Anulowane spotkanie oznacza, iż klub Roberta Lewandowskiego straci znaczną sumę pieniędzy.

Odwołany mecz Barcelona - Juventus. Klub "Lewego" straci duże pieniądze!
Odwołany mecz Barcelona – Juventus. Klub „Lewego” straci duże pieniądze!

Barcelona – Juventus: Odwołany mecz towarzyski

Jednym z najbardziej oczekiwanych meczów towarzyskich w okresie przygotowawczym FC Barcelony był pojedynek z Juventusem. Niestety, ze względu na niespodziewane problemy zdrowotne w hiszpańskiej drużynie, spotkanie zostało odwołane. Duża część zawodników Blaugrany cierpi na wirusowe zapalenie żołądka – wynika z oficjalnego komunikatu klubu z Katalonii.

Mecz pomiędzy Barceloną a ekipą z Turynu miał się odbyć na Levi’s Stadium w Santa Clara, jako część trwającego Soccer Champions Tour.

FC Barcelona nie podała szczegółów dotyczących przyczyn wirusowego zapalenia żołądka wśród zawodników. Nie wiadomo, skąd wziął się ten problem zdrowotny, który uniemożliwił rozegranie meczu z Juventusem.

Transmisje MLS za darmo w STS TV
Transmisje MLS za darmo w STS TV

Warto zauważyć, że już wcześniej Jules Kounde nie wziął udziału w pierwszych dwóch treningach w Los Angeles z powodu problemów żołądkowych. Nie wiadomo, czy jego przypadłość ma związek z obecną sytuacją w drużynie.

Strata dużych pieniędzy. Aż 12 mln euro pod kreską!

Odwołanie meczu towarzyskiego z Juventusem będzie miało pewne konsekwencje finansowe dla FC Barcelony. Klub straci znaczną sumę pieniędzy, gdyż mecz ten miał przynieść około 12 milionów euro dochodu.

Straty finansowe wynikają przede wszystkim z konieczności zwrotu pieniędzy za bilety sprzedane na to spotkanie. Dodatkowo, klub nie będzie mógł czerpać zysków z reklam i sprzedaży gadżetów, które miały być dostępne podczas meczu.

Na szczęście, Barcelona podjęła decyzję o wykupienia ubezpieczenia na wypadek działania siły wyższej na cały okres amerykańskiego tournée. Dzięki temu klub nie będzie musiał ponosić większości kosztów kosztów odszkodowania dla organizatora odwołanego spotkania. To jednak nie oznacza, że klub „Lewego” nie będzie straty po zamieszaniu związanym z pojedynkiem ze „Starą Damą”.

FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!
FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!

Teraz Arsenal, a potem – starcie z Realem Madryt!

Jeżeli piłkarze Barcelony wyzdrowieją, ich pierwszy mecz towarzyski w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 27 lipca z Arsenalem. Spotkanie to budzi ogromne emocje wśród kibiców i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń barcelońskiego tournée po USA.

Wszyscy mają nadzieję na to, że dojdzie do skutku towarzyskie El Clasico, które zaplanowane jest na 29 lipca.


4.9 / 5. Ocen: 81

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x