Znamy nazwisko nowego trenera polskich skoczkiń narciarskich!

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich kobiet ma nowego trenera. Informację przekazał w poniedziałek PZN. Nowy szkoleniowiec minionej zimy odniósł pasmo sukcesów.

Nowy trener skoczkiń narciarskich
Nowy trener skoczkiń narciarskich jest już znany!

Kim jest nowy trener skoczkiń narciarskich?

Wybór padł na Haralda Rodlauera, 57-latka z Austrii. Choć o jego kandydaturze mówiło się już od jakiegoś czasu, dopiero pod koniec maja Polski Związek Narciarski oficjalnie potwierdził jego nominację. Sam Rodlauer jest byłym skoczkiem narciarskim, a jego największym osiągnięciem było zajęcie 9. miejsca w inauguracyjnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie w sezonie 1986/87. To był jedyny raz w jego karierze, kiedy znalazł się w „generalce” pucharu świata. Zajął wtedy 57. miejsce i zdobył 7 punktów. Warto jednocześnie zaznaczyć, że do sezonu 1992/93 tylko 15 najlepszych skoczków w konkursach Pucharu Świata zdobywało punkty, a zwycięzca zdobywał tylko 25 punktów, a nie 100 punktów przyznawanych dzisiaj.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

W sezonie 1988/89 nowy trener skoczkiń narciarskich uzyskał zwycięstwo w Pucharze Europy, który później stał się Pucharem Kontynentalnym. Po zakończeniu kariery narciarskiej w 1992 roku skupił się na coachingu. Jego osiągnięcia obejmują prowadzenie różnych drużyn narodowych, takich jak austriacka kombinacja norweska Team C i włoska drużyna w tej samej dyscyplinie.

Trenował także rodzimą drużynę kobiet do 2014 roku, zanim powrócił do niej na sezon 2018/19. Jednak niedawno potwierdził odejście z funkcji trenera pod koniec ostatniego sezonu. Pod jego kierownictwem Daniela Iraschko-Stolz i jej austriacka drużyna odniosła wspaniałe zwycięstwa. Na Mistrzostwach Świata Seefeld 2019 Daniela zdobyła brązowy medal indywidualny, podczas gdy drużyna zdobyła srebrne medale w zawodach drużynowych i mieszanych. Dwa lata później w Oberstdorfie wywalczyła z kolei brąz wraz z kolegami i wreszcie, w tym roku w Planicy, srebrne medale zdobyła Eva Pinkeling, a także drużyna.


Czytaj także:


Nowy trener skoczkiń narciarskich, który trenował utytułowanych sportowców, takich jak Pinkeling i Marita Kramer, nie mógł uczestniczyć w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie z powodu zarażenia się koronawirusem, w wyniku czego drużyna Austrii zakończyła turniej bez medalu.

Pod jego wodzą Eva Pinkeling zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w zeszłym sezonie (Austria wygrała z kolei Pucharu Narodów), podczas gdy Kramer zdobyła tytuł rok wcześniej. Dodatkowo obie zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Chiara Hoelzl zajęła drugie miejsce w sezonie 2019/20.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Nowy trener skoczkiń narciarskich. Harald Rodlauer przed trudnym zadaniem

Reprezentacja Polski to trudne wyzwanie dla trenera Rodlauera. W zeszłym sezonie tylko Nicole Konderla zdołała zdobyć punkty w Pucharze Świata, mając na koncie zaledwie 6 punktów. Co ciekawe, będzie jedyną zawodniczką w drużynie, gdyż Kinga Rajda, trzykrotna uczestniczka mistrzostw świata i olimpijka z Pekinu, podjęła decyzję o zakończeniu kariery podczas tegorocznej imprezy w Planicy.

Widać zatem, że w świecie skoków narciarskich nie ma nudy, nawet w cieplejszych miesiącach. Szczególnie że już niedługo czekają nas konkursy skoków narciarskich podczas Igrzysk Europejskich 2023.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Przypomnimy też, że rada Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS) zatwierdziła terminarze zawodów w sezonie 2023/24. W kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich jest dla naszego kraju wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii w kalendarzu zawodów znalazł się Szczyrk. FIS podtrzymał też swoje dotychczasowe zakazy. Informacji nie brakuje, więc warto na spokojnie przeanalizować sobie terminarz 2023/24.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

5 / 5. Ocen: 1

Mateusz Wolski

Kilkanaście lat w zawodzie dziennikarza sportowego, na Sport1.pl zajmuje się zapowiedziami meczów, analizami i aktualnościami ze świata sportu.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X
0
Dodaj swój komentarz.x