Novak Djokovic: Australia anuluje wizę dla najlepszego tenisisty ATP

Światowy numer jeden w rankingu ATP tenisista Novak Djokovic otrzymał cofniętą wizę wjazdową do Australii po przybyciu do Melbourne, w związku z reakcją na zwolnienie ze szczepień.

Novak Djokovic: Australia anuluje wizę dla najlepszego tenisisty ATP

Djokovic nie zagra na Australian Open 2022

Djokovic był przetrzymywany na lotnisku przez kilka godzin, zanim funkcjonariusze straży granicznej ogłosili, że nie przestrzegał zasad wjazdu do tego kraju.

Djokovic został następnie przewieziony do hotelu zatrzymań rządowych. W poniedziałek sąd zdecyduje o jego wydaleniu.Awantura dotyczy wyjątku, który musiał zagrać w Australian Open.

Organizatorzy turnieju poinformowali, że serbski zawodnik, który sprzeciwia się szczepieniom, otrzymał zwolnienie lekarskie od dwóch niezależnych paneli medycznych zorganizowanych przez organ zarządzający turniejem Tennis Australia oraz stan Victoria.

Decyzja rozwścieczyła wiele osób w kraju, w którym odnotowano gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19, gdzie ponad 90% osób powyżej 16 roku życia jest w pełni zaszczepionych. Ludzie musieli także znosić niektóre z najsurowszych światowych ograniczeń, a niektórzy nadal nie mogą podróżować między stanami lub za granicę.

W środę funkcjonariusze straży granicznej powiedzieli, że 34-latek „nie przedstawił odpowiednich dowodów” na wjazd po przybyciu z Dubaju. Obecnie jest przetrzymywany w hotelu na przedmieściach Melbourne w Carlton, który jest wykorzystywany do aresztu imigracyjnego.

„Obcokrajowcy, którzy nie posiadają ważnej wizy przy wjeździe lub których wiza została anulowana, zostaną zatrzymani i usunięci z Australii” – powiedział australijski oddział sił granicznych (ABF) w oświadczeniu.

Zespół Djokovica zakwestionował decyzję ABF, a na poniedziałek zaplanowano rozprawę w Federalnym Sądzie Okręgowym i Sądzie Rodzinnym Australii.

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Novak Djokovic: Australia anuluje wizę dla najlepszego tenisisty ATP

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P