Norbert Huber dołączył do Jastrzębskiego Węgla!

W poniedziałkowe popołudnie siatkarscy mistrzowie Polski poinformowali, że na mocy rocznego kontraktu drużynę Jastrzębskiego Węgla zasili Norbert Huber, jeden z najlepszych środkowych w Polsce i reprezentant naszego kraju.

PlusLiga: Norbert Huber siatkarzem Jastrzębskiego Węgla! (Fot.: @KlubJW on Twitter)

Jastrzębski Węgiel: Norbert Huber nowym środkowym

Norbert Huber to jeden z tych siatkarzy, których nie trzeba szerzej przedstawiać, bo sam zrobił to najlepiej, pokazując kapitalną dyspozycję na parkietach nie tylko krajowych, ale też w rozgrywkach europejskich oraz międzynarodowych. Jednak w momencie tak głośnego transferu jego sylwetkę warto przybliżyć.

Czytaj też: Siatkarskie transfery na żywo!

Pochodzący z Humnisk na Podkarpaciu zawodnik swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w SMS-ie Brzozów, skąd trafił do AKS-u Resovia, a dalej do SMS-u Spała. Centralnym szkoleniem był objęty przez trzy lata i wraz z drużyną dowodzoną przez trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła zdominował rozgrywki młodzieżowe, zostając mistrzem Europy oraz mistrzem świata juniorów.

„Podpisałem kontrakt z Jastrzębskim Węglem, ponieważ w sezonie przedolimpijskim chciałem grać w drużynie mocnej, złożonej z zawodników o wysokim potencjale sportowym, która będzie grać o wysokie cele i być w klubie, w którym poprzeczka będzie wysoko zawieszona” – mówi 24-letni siatkarz.

Fortuna bonus bez depozytu 20 PLN z kodem BETONLINE
Fortuna bonus bez depozytu 20 PLN z kodem BETONLINE

W PlusLidze zadebiutował w 2017 roku w barwach Cerradu Czarnych Radom.Świetna gra w radomskim zespole zaowocowała transferem do PGE Skry Bełchatów, a stamtąd po dwóch latach – do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W trakcie sześciu sezonów w PlusLidze Norbert rozegrał 148 meczów, w których zdobył 1195 punktów. W tym czasie zaserwował 118 asów i zdobył 271 punktów blokiem. Największą liczbę punktów osiągnął w zeszłorocznym meczu przeciwko GKS-owi Katowice, zapisując na swoim koncie wówczas imponujące jak na środkowego 22 „oczka”!

„Bez wątpienia Norbert Huber to ogromne wzmocnienie naszego zespołu. Zawodnik o ugruntowanej, bardzo mocnej pozycji w lidze oraz plasujący się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o hierarchię środkowych bloku w reprezentacji Polski. Na swojej pozycji jest siatkarzem kompletnym. Jestem przekonany, że pod względem siatkarskim wniesie wiele dobrego do naszej drużyny i bardzo cieszę się z pomyślnej finalizacji tego transferu” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

GoBet bonus powitalny - 930 PLN na start
GoBet bonus powitalny – 930 PLN na start

W 2019 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji. Miał swój udział w wywalczeniu przez nią srebrnego medalu Pucharu Świata w Japonii oraz znacząco przyczynił się do zdobycia brązowego medalu Ligi Narodów w Chicago. Dwa lata później był w kadrze, która sięgnęła po srebro Ligi Narodów w Rimini. Z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, Puchar Polski i raz mistrzostwo Polski.

Teraz dołącza do ekipy Jastrzębskiego Węgla, w której spotka kolegów z kadry, Tomasza Fornala i Jakuba Popiwczaka, ale też nowe twarze jak chociażby świeżo pozyskany Francuz Jean Patry.

Żrodło: Jastrzębski Węgiel/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X