Niestosowne zachowanie sędziego wobec asystentki. Został zawieszony! [WIDEO]

Włoska federacja zdecydowała się zawiesić sędziego, który przed meczem Lecce – Sassuolo dopuścił się niestosownego zachowania wobec swojej asystentki. Zobacz wideo i sam oceń jego zachowanie

Niestosowne zachowanie sędziego wobec asystentki. Został zawieszony! [WIDEO]
Niestosowne zachowanie sędziego wobec asystentki. Został zawieszony! [WIDEO]

Zignorował asystentkę – został ukarany

Sędzia Juan Luca Sacchi został zawieszony po tym, jak zignorował rękę swojej asystentki i postanowił nie przywitać się z nią przed pierwszym gwizdkiem. Incydent miał miejsce przed meczem między Lecce a Sassuolo w ramach Serie A. Ta kontrowersyjna sytuacja wywołała wiele emocji i skutkować będzie zawieszeniem sędziego.

Nagranie wideo ukazuje moment, w którym Francesca Di Monte wyciąga rękę w kierunku Sacchiego, a ten odmawia podania jej dłoni. Asystentka wyraźnie pokazuje swoje niezadowolenie, kiwając głową. Sacchi natomiast obejmuje swojego drugiego asystenta oraz kapitana Lecce, Gabriela Strefezzę, w tunelu przed meczem:


Według informacji z Włoch, Juan Luca Sacchi został zawieszony na jeden mecz za ten incydent. Włoskie Stowarzyszenie Sędziów (AIA) wyraziło swoje zakłopotanie i podkreśliło, że nie było to działanie wynikające z seksizmu.

Możemy absolutnie wykluczyć, że było to gest seksistowski lub osobiste lekceważenie. Według nas nie ma problemu, to był tylko nieumyślny gest, który został źle zinterpretowany. Dwójka sędziów świetnie współpracowała podczas meczu, a ich występ był doskonały” – oświadczyło AIA.

FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!
FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!

W reakcji na ten incydent, AIA skrytykowało Sacchiego w prywatnej rozmowie z Gianlucą Rocchim, osobą odpowiedzialną za wyznaczanie sędziów. Stowarzyszenie wydało oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśniało, że nie było to działanie związane z dyskryminacją płciową.

To, co jest naprawdę zaskakujące, to mówienie o seksizmie w stowarzyszeniu, które dokonało przełomu w usuwaniu barier płciowych” – podkreślono w oświadczeniu AIA.

4.9 / 5. Ocen: 90

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
1 miesiąc temu

Przecież to ta karyna strzeliła focha i obróciła się na pięcie w momencie gdy sędzia chciał jej podać rękę, strzeliła focha że sędzia po prostu wcześniej podał rękę innej osobie. Typowa durna karyna. To ją powinno się zawiesić a nawet zwolnić bo gra „kartą poszkodowanej kobiety”.

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
1
0
Dodaj swój komentarz.x