Nieoficjalnie: UEFA już wie, gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów 2022

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Sankt Petersburgu. UEFA ma już plan, gdzie zorganizować to spotkanie.

Liga Mistrzów. PSG - Real: typy, kursy, analiza (15 lutego)
Nieoficjalnie: UEFA już wie, gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów 2022?

Organizacja finałowego spotkania Ligi Mistrzów spoczywała w tym roku na Sankt Petersburgu. Po inwazji Rosji na Ukrainę piłkarska społeczność domagała się szybkiej reakcji władz UEFA oraz FIFA. Wiemy już, że na piątek zaplanowano nadzwyczajne spotkanie Komitetu Wykonawczego. Podczas niego prawdopodobnie podjęte zostaną decyzje, co dalej z rosyjskim futbolem na arenie międzynarodowej. Wszystko wskazuje również na to, iż 25 lutego dowiemy się także, co będzie z meczami barażowymi do MŚ 2022, które mają być rozegrane w Moskwie (lub jeden mecz w przypadku, gdy Rosja przegra z Polską).

Gdzie będzie finał Ligi Mistrzów 2022? Prawdopodobnie w Rosji się nie odbędzie, chociaż na inny scenariusz może naciskać sponsor tych rozgrywek – Gazprom. Wydaje się jednak, że w dobie aktualnej sytuacji na świecie nie będzie to miało większego znaczenia dla władz piłkarskich federacji.

Gospodarze meczów finałowych LM – gdzie i kiedy?

Nieoficjalnie mówi się, że UEFA ma już zaplanowane dwa alternatywne miejsca dla Petersburga. Jednym z nich jest Wembley w Londynie, natomiast drugim – Allianz Arena w Monachium. Prawdopodobnie nie będzie się brało pod uwagę Stambułu, gdyż sytuacja pandemiczna w Turcji nadal nie jest uważana za opanowaną. Zagraniczne media uważają, że najczęściej bierze się pod uwagę zorganizowanie tegorocznego finału w stolicy Wielkiej Brytanii.

Aktualny kalendarz finałów Ligi Mistrzów zakłada, że w 2023 roku mecz o puchar Champions League odbędzie się w Stambule. Rok później dojdzie do pojedynku w Londynie, natomiast Monachium ma zorganizować mecz finałowy w 2025.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x