Nie będzie długiej absencji Zielińskiego?

Dobre wiadomości napływają z Włoch do kibiców reprezentacji Polski. Okazuje się, że Piotr Zieliński wraca do zdrowia i nie można wykluczyć, iż pojawi się na najbliższym zgrupowaniu kadry Paulo Sousy.

Nie będzie długiej absencji Zielińskiego?
Nie będzie długiej absencji Zielińskiego? (fot. YouTube)

Pierwsze prognozy były fatalne

W trakcie spotkania z Napoli z Venezią w 1. kolejce nowego sezonu Serie A Piotr Zieliński doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry w tym pojedynku. Początkowo wieści nie były zbyt optymistyczne. Niektóre scenariusze zakładały, że polskiego pomocnika nie zobaczymy w akcji przez przynajmniej kilka tygodni.

Na Twitterze prowadzący konto „Napoli Report” poinformował, że z Zielińskim z dnia na dzień jest coraz lepiej. Okazuje się, że piłkarz boryka się jedynie ze sporym stłuczeniem, a każdego dnia jest bacznie obserwowany przez klubowych lekarzy. Co więcej, nie wyklucza się, że Polaka będziemy mogli zobaczyć w akcji już w najbliższy weekend. Napoli czeka wyjazd do Genui.

Co wiadomo na tę chwilę? Pewne jest to, że istnieje szansa na to, by Zieliński mógł wystąpić w barwach swojej drużyny w 2. kolejce Serie A. Gdyby jednak tak się nie stało, nie jest powiedziane, że nie będzie mógł skorzystać z niego Paolo Sousa podczas zbliżających się spotkań eliminacyjnych do MŚ 2022.

Zieliński zagra przeciwko Anglii?

Na pewno „Zielu” mocno przydałby się reprezentacji Polski głównie w pojedynku z Anglią, który odbędzie się 8 września na Stadionie Narodowym. W meczach z Albanią czy San Marino udział zawodnika mógłby dla sztabu szkoleniowego nie wydawać się koniecznością.

Napoli bardzo dobrze rozpoczęło nowy sezon włoskiej ekstraklasy. W pojedynku z Venezią drużyna spod Wezuwiusza zwyciężyła 2:0 i tym samym stała się jedną z ośmiu drużyn, które zdobyły swój pierwszy komplet punktów w rozgrywkach 2021/2022.

Możemy być już niemal na sto procent przekonani, że Zieliński nie będzie musiał bardzo długo pauzować. Trener Napoli może go oszczędzić przy okazji najbliższego pojedynku, by nie pogłębić urazu. Decyzje w tej sprawie będą się prawdopodobnie ważyć do samego końca. Pierwszy gwizdek najbliższego pojedynku z udziałem klubu z Neapolu w dniu 29 sierpnia o godzinie 18.30.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X