MŚ w hokeju na lodzie IB: Czy Polacy wygrają turniej? (zapowiedz turnieju)

Od 26 kwietnia do 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach będą rozgrywane Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. Plan reprezentacji Polski to wygrana i awans na zaplecze Elity. Mecze Polaków pokaże TVP Sport.

Reprezentacja Polski podczas turnieju EIHC Christmas Cup w Bytomiu (Foto: Michał Chwieduk)

Awans na zaplecze hokejowej elity uzyska tylko zwycięzca turnieju.

Ostatnie Mistrzostwa Świata Dywizji IB odbyły się w 2019 roku. Polacy zajęli wtedy drugie miejsce. W latach 2020 i 2021 turnieje były przekładane z powodu pandemii. Reprezentacja Polski w turnieju zmierzy się kolejno z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią.

Na co stać Polaków w tym turnieju? Fakt że grają przed własną publicznością oraz to że są najwyżej sklasyfikowaną drużyną w turnieju, stawia Polaków przed szansą wygrania tych mistrzostw. Na sts.pl można obstawić czy Polską drużynę hokejową stać na awans do dywizji I grupy A. My uważamy że tak.

Serbia:

Drużyna z Bałkanów w 2019 roku wygrała Mistrzostwa Świata dywizji II grupy A w pokonanym polu zostawiając takie drużyny jak Chorwację, Australię, Hiszpanię, Chiny oraz Belgię. W turnieju rozegranym w Tychach będzie jej ciężko ugrać choć jeden punkt, raczej będzie drużyną która będzie dostarczycielem punktów.

Japonia:

Drużyna z Azji na poprzednich Mistrzostwach zajęła trzecią lokatę, zajmując w ogólnej klasyfikacji miejsce za Rumunią i Polską. Co do stylu gry japońscy hokeiści potrafią bardzo szybko jeżdzic na łyżwach i są niewygodnym rywalem dla każdego przeciwnika. Przed turniejem hokeiści Kraju Kwitnącej Wiśni pokonali w meczach towarzyskich Rumunię 8:2, oraz Słowenię po dogrywce 3:4. Japończycy mają dużą szansę na to żeby ten turniej nawet wygrać.

Estonia:

Na poprzednich mistrzostwach drużyna z nad Bałtyku zajęła czwarte miejsce. I można przypuszczać że takie też miejsce zajmie po tym turnieju. W ostatnich meczach kontrolnych hokeiści estońscy rozegrali dwa mecze kontrolne z Litwą. Jeden z tych meczów Estonia wygrała po karnych, by następnego dnia przegrać 3:2. Co ciekawe trenerem Estończyków jest Jussi Tupamäkii, który na co dzień trenuje zespół występujący w Polskiej Hokej Lidze KH Energię Toruń.

Ukraina:

Hokeiści z Ukrainy do tego turnieju przygotowują się już od miesiąca, a to ze względu na napaść Rosji na ziemie ukraińskie. Rozegrali aż 4 spotkania międzypaństwowe wygrywając dwukrotnie z Chorwacją, by przegrać 3:1 oraz 3:2 po karnych z Węgrami. Na co stać zespół naszych wschodnich sąsiadów, myślę że będziemy widzieć zdeterminowany zespół chcących za wszelką cenę pokazać że potrafią walczyć w każdych okolicznościach.

Polska:

Polska na poprzednich mistrzostwach rozgrywanych w 2019 roku zajęła drugie miejsce za Rumunią. Od ostatniego turnieju minęło już jednak sporo czasu. Polscy hokeiści przystępują do turnieju jako najwyżej sklasyfikowany zespół w tej dywizji, i brak awansu będzie na pewno sporym rozczarowaniem. Polska przed mistrzostwami rozegrała trzy mecze kontrolne i wszystkie trzy przegrała. Dwukrotnie z Austrią oraz jeden z Rumunią.

https://www.sts.pl/pl/bonusy/#/pierwszy-zaklad-bez-ryzyka-7

Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle’a 2

Wtorek, 26 kwietnia

Serbia – Japonia, godz. 16:30

Polska – Estonia, godz. 20:00

Środa, 27 kwietnia 

Ukraina – Serbia, godz. 16:30

Czwartek, 28 kwietnia 

Japonia – Estonia, godz. 16:30

Ukraina – Polska, godz. 20:00

Piątek, 29 kwietnia

Serbia – Polska, godz. 20:00

Sobota, 30 kwietnia

Japonia – Ukraina, godz. 16:30

Estonia – Serbia, godz. 20:00

Niedziela, 1 maja

Polska – Japonia, godz. 16:30

Estonia – Ukraina, godz. 20:00

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x