MŚ 2022: Polskie siatkarki poznały rywalki! (Wyniki losowania grup)

W czwartek 17 marca w szwajcarskiej siedzibie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) odbyło się losowanie grup Mistrzostw Świata 2022 Kobiet, które w dniach 23 września – 15 października odbędą się w Polsce i w Holandii. Czy szczęście sprzyjało Biało-Czerwonym w Lozannie?

MŚ 2022: Polskie siatkarki poznały rywalki! (Wyniki losowania grup) [Fot.: FIVB/materiały prasowe]

Mistrzostwa świata siatkarek 2022: Z kim zagrają Polki?

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet zagra w mistrzostwach świata po raz pierwszy od 2010 roku, kiedy to w naszej drużynie narodowej wciąż występowało wiele „Złotek”, czyli mistrzyń Starego Kontynentu z 2003 i 2005 roku, które w 2008 roku zagrały również na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Dla Biało-Czerwonych będzie to oczywiście najważniejsza impreza w 2022 roku i pierwsza rangi mistrzowskiej pod wodza Włocha Stefano Lavariniego, który wygrał konkurs na następcę Jacka Nawrockiego. Tym samym spełniło się marzenie wielu reprezentantek o współpracy w kadrze z zagranicznym fachowcem.

Kto stanie na drodze polskich siatkarek w drodze do ćwierćfinału siatkarskiego mundialu, którego lwia część będzie się rozgrywała na parkietach w naszym kraju? Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet zagra w Grupie „B”, którą stworzyły:

  • Polska
  • Turcja
  • Dominikana
  • Korea Południowa
  • Tajlandia
  • Chorwacja

W jakich miasta zagrają siatkarki podczas MŚ 2022?

W czwartek ogłoszono też polskie miasta-gospodarzy Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet. Najlepsze siatkarskie reprezentacje zagoszczą w czterech halach zlokalizowanych w trzech polskich miastach: w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie, w łódzkich Atlas Arenie i Sport Arenie oraz w Arenie Gliwice, która coraz częściej gości siatkówkę pod swoim dachem i podczas mundialu siatkarek będzie gospodarzem dwóch ćwierćfinałów i jednego z półfinałów.

Grupy mistrzostw świata siatkarek 2022 wylosowane

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 3

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x