Czy José Mourinho obejmie stery w Al Ahly? Takie pytanie zaczęło krążyć po tym, jak egipski gigant rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem, a sam Portugalczyk opuścił ławkę Fenerbahçe. Jednak odpowiedź „The Special One” na plotki nie pozostawiła wątpliwości.

„Kompletne bzdury” na temat przyszłości Mourinho
Po nieudanej walce Fenerbahçe o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, Mourinho zdecydował się odejść z tureckiego klubu. Jego nazwisko natychmiast zaczęło pojawiać się w kontekście innych drużyn, a brak trenera w Al Ahly tylko dolał oliwy do ognia. Spekulacje przybrały na sile do tego stopnia, że sam Portugalczyk został zapytany o możliwość objęcia posady w Kairze.
Jego odpowiedź? – „To kompletna bzdura” – miał stwierdzić, uciekając się do jednego ze swoich charakterystycznych, bezpośrednich komentarzy.
Choć nazwisko Mourinho rozbudziło wyobraźnię wielu kibiców w Egipcie i poza nim, klub musi szukać dalej. Jednym z kandydatów do objęcia stanowiska jest Paulo Bento – były selekcjoner reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który zakończył pracę z kadrą w marcu tego roku. Jak jednak donosi portal Soccer Laduma, Bento nie jest szczególnie zainteresowany szybkim powrotem na ławkę trenerską.
Ribeiro odchodzi, Al Ahly dziękuje
Al Ahly oficjalnie rozstało się z trenerem Ricardo Ribeirem pod koniec sierpnia. Choć klub wyraził wdzięczność za zaangażowanie jego sztabu, jednoznacznie zaznaczył, że wyniki nie spełniły oczekiwań. Ostatni mecz portugalskiego szkoleniowca na ławce trenerskiej przypadł na 30 sierpnia – wtedy mistrzowie Egiptu ulegli Pyramids 0:2.
Zmiana trenera zbiega się w czasie z przygotowaniami do nadchodzących rozgrywek afrykańskich pucharów. Oficjalny profil TotalEnergies CAF Champions League oraz CAF Confederation Cup opublikował właśnie ranking uczestników przed losowaniem zaplanowanym na 9 sierpnia 2025 roku. Al Ahly, jako najbardziej utytułowany klub kontynentu, niezmiennie znajduje się w ścisłej czołówce.


