MLB Lockout: Pat między właścicielami i graczami trwa

Optymistyczni fani MLB mieli nadzieję, że negocjacje między właścicielami a graczami przyspieszą, gdy kalendarz zmieni się na rok 2022. Ale po tygodniu nic się nie wydarzyło i nie widać ostatecznego końca.

mlb lockout 2022
MLB Lockout: Pat między właścicielami i graczami trwa

Kiedy zakończy się kryzys w MLB?

Ponieważ żadna umowa nie została zawarta przed 1 grudnia 2021 r., właściciele zablokowali graczy w ramach układu zbiorowego pracy (CBA): ostatecznego zbioru przepisów dla MLB. Obie strony nie mogły uzgodnić różnych kwestii, w tym uniwersalnego napastnika, biegaczy na drugiej bazie, aby rozpocząć dodatkowe inningi i warunków dla graczy z niższej ligi.

Ostatnim razem, gdy zbliżał się lokaut, strony zgodziły się na umowę zaledwie dzień przed wygaśnięciem CBA, co ostatnio miało miejsce w 2016 roku. Poprzednia umowa była pierwszą nową umową CBA pod rządami obecnego komisarza Roba Manfreda, ale w tym razem Manfred nie był skory się ugiąć.

Ponieważ jednak Manfred często forsował nowe zasady w nadziei na przyspieszenie gry, sport wszedł w pierwszy lokaut od 1995 roku. Obie strony odbyły drobne dyskusje, aby zakończyć obecny przestój, ale nic nie wskazuje, że kryzys zostanie zakończony. Gracze i właściciele spotkali się po raz ostatni przed Świętami Bożego Narodzenia.

Według doniesień nie zaplanowano żadnych przyszłych dyskusji — na razie. Obie strony postrzegają koniec stycznia jako kluczowy czas, aby przyspieszyć rozmowy bez wpływu na sezon.

Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana najpóźniej na początku lutego, sezon powinien pozostać nienaruszony. Ale po zakończeniu lokautu muszą mieć miejsce działania typowe poza sezonem, w tym ruch na rynku transferowym. Carlos Correa, Kris Bryant, Trevor Story i inni wciąż nie mają podpisanych kontraktów, a umowy prawdopodobnie nastąpią szybko po porozumieniu CBA.

Właściciele i gracze pozostają w martwym punkcie, ale negocjacje mogą nabrać tempa w nadchodzących tygodniach.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button