Mistrz olimpijski zostaje w Jastrzębskim Węglu!

Dzień przed trzecim meczem finałowym sezonu 2021/2022 PlusLigi Jastrzębski Węgiel poinformował o przedłużeniu umowy z francuskim przyjmującym, Trevorem Clevenotem. Francuski mistrz olimpijski będzie bronił barw wciąż aktualnych mistrzów naszego kraju również w następnych rozgrywkach.

Mistrz olimpijski zostaje w Jastrzębskim Węglu! (Fot.: Jastrzębski Węgiel/materiały prasowe)

Trevor Clevenot na dłużej w Jastrzębskim Węglu

Na wstępie warto przypomnieć, że Trevor Clevenot to już uznana marka. Jest reprezentantem swojego kraju, a z kadrą „Trójkolorowych” dwukrotnie triumfował (2015, 2017) Lidze Światowej i raz stanął na najniższym stopniu podium tych rozgrywek (2016). W 2021 roku zdobył brąz Siatkarskiej Ligi Narodów we włoskim Rimini, a cztery lata temu srebro w Lille. W minionym roku podczas Igrzysk w Tokio osiągnął z Francją fenomenalny wynik, sięgając po złoty medal olimpijski, czego nikt się nie spodziewał. W Jastrzębskim Węglu wraz z dwoma innymi mistrzami olimpijskimi z Tokio, rozgrywającym Benjaminem Toniuttim oraz atakującym Stephenem Boyerem Trevor tworzy małą francuską „kolonię”.

Po pierwsze, jestem tu po prostu szczęśliwy. Klub jest świetny, z wielkimi ambicjami. Walczymy o mistrzostwo i to dlatego chcę zostać. Pragnę dać temu Klubowi więcej. Jestem zadowolony, że udało się w tym sezonie wygrać Superpuchar – to było pierwsze takie trofeum dla Klubu. Ale chcę dać jeszcze więcej i dlatego zostaję na dłużej. Jestem tu niesamowicie szczęśliwy. Uważam, że Jastrzębski Węgiel to świetny Klub, z rodzinną atmosferą. Jest profesjonalny, a to dla mnie bardzo ważne. Podoba mi się to, że zawsze mierzymy w wygraną, bo to równie istotne. Chcę zdobyć tytuł mistrza Polski. Musimy na to ciężko pracować, ale to dla mnie bardzo ważny czynnik. Oczywiście, mam tu swoich przyjaciół z kadry narodowej, Benjamina i Stephena. Ale uwielbiam atmosferę w całym zespole i z polskimi zawodnikami również świetnie się dogaduję – powiedział francuski przyjmujący po podpisaniu nowej umowy z Jastrzębskim Węglem.

Przechodząc do kariery klubowej Francuza, jego talent wystrzelił w klubie Spacer’s de Toulouse, w którym spędził cztery sezony. W sezonie 2014/2015 został wybrany najlepszym przyjmującym ligi francuskiej, a dobra postawa w rodzimych rozgrywkach zaowocowała transferem do włoskiej LPR Volley Piacenza. W klubie z regionu Emilia-Romania spędził dwa sezony, a następnie na dwa lata przeniósł się do Revivre Milano. W minionym sezonie powrócił do Piacenzy, a sezon 2021/2022 jest jego debiutanckim w PlusLidze.

Trevor Clevenot to zawodnik, którego pozyskaliśmy w „trybie awaryjnym” po rejteradzie Tine Urnauta i dziś, z perspektywy kończącego się sezonu, możemy stwierdzić, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Lepsza opcja chyba nie mogła nam się trafić. PlusLiga to niezwykle wymagające rozgrywki, a Trevor w swoim debiutanckim sezonie sprostał oczekiwaniom i udowodnił, że jest klasowym zawodnikiem. Dlatego cieszę się, że będzie występował w barwach Jastrzębskiego Węgla także w nadchodzących rozgrywkach – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Sternik Jastrzębskiego Węgla zapowiedział już wcześniej, że kadra zespołu będzie kontynuacją obecnego projektu, więc nie należy spodziewać się żadnej rewolucji personalnej, o czym może świadczyć przedłużenie umów również z Janem Hadravą, Eemim Tervaporttim czy Rafałem Szymurą. Kwestią otwartą pozostaje to, kto będzie trenerem drużyny w sezonie 2022/2023.

PlusLiga: Clevenot o przedłużeniu kontraktu

Źródło: volley24.pl/Jastrzębski Węgiel (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Mistrz olimpijski zostaje w Jastrzębskim Węglu!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P