Mistrz olimpijski zostaje w Jastrzębskim Węglu!

Dzień przed trzecim meczem finałowym sezonu 2021/2022 PlusLigi Jastrzębski Węgiel poinformował o przedłużeniu umowy z francuskim przyjmującym, Trevorem Clevenotem. Francuski mistrz olimpijski będzie bronił barw wciąż aktualnych mistrzów naszego kraju również w następnych rozgrywkach.

Mistrz olimpijski zostaje w Jastrzębskim Węglu! (Fot.: Jastrzębski Węgiel/materiały prasowe)

Trevor Clevenot na dłużej w Jastrzębskim Węglu

Na wstępie warto przypomnieć, że Trevor Clevenot to już uznana marka. Jest reprezentantem swojego kraju, a z kadrą „Trójkolorowych” dwukrotnie triumfował (2015, 2017) Lidze Światowej i raz stanął na najniższym stopniu podium tych rozgrywek (2016). W 2021 roku zdobył brąz Siatkarskiej Ligi Narodów we włoskim Rimini, a cztery lata temu srebro w Lille. W minionym roku podczas Igrzysk w Tokio osiągnął z Francją fenomenalny wynik, sięgając po złoty medal olimpijski, czego nikt się nie spodziewał. W Jastrzębskim Węglu wraz z dwoma innymi mistrzami olimpijskimi z Tokio, rozgrywającym Benjaminem Toniuttim oraz atakującym Stephenem Boyerem Trevor tworzy małą francuską „kolonię”.

Po pierwsze, jestem tu po prostu szczęśliwy. Klub jest świetny, z wielkimi ambicjami. Walczymy o mistrzostwo i to dlatego chcę zostać. Pragnę dać temu Klubowi więcej. Jestem zadowolony, że udało się w tym sezonie wygrać Superpuchar – to było pierwsze takie trofeum dla Klubu. Ale chcę dać jeszcze więcej i dlatego zostaję na dłużej. Jestem tu niesamowicie szczęśliwy. Uważam, że Jastrzębski Węgiel to świetny Klub, z rodzinną atmosferą. Jest profesjonalny, a to dla mnie bardzo ważne. Podoba mi się to, że zawsze mierzymy w wygraną, bo to równie istotne. Chcę zdobyć tytuł mistrza Polski. Musimy na to ciężko pracować, ale to dla mnie bardzo ważny czynnik. Oczywiście, mam tu swoich przyjaciół z kadry narodowej, Benjamina i Stephena. Ale uwielbiam atmosferę w całym zespole i z polskimi zawodnikami również świetnie się dogaduję – powiedział francuski przyjmujący po podpisaniu nowej umowy z Jastrzębskim Węglem.

Przechodząc do kariery klubowej Francuza, jego talent wystrzelił w klubie Spacer’s de Toulouse, w którym spędził cztery sezony. W sezonie 2014/2015 został wybrany najlepszym przyjmującym ligi francuskiej, a dobra postawa w rodzimych rozgrywkach zaowocowała transferem do włoskiej LPR Volley Piacenza. W klubie z regionu Emilia-Romania spędził dwa sezony, a następnie na dwa lata przeniósł się do Revivre Milano. W minionym sezonie powrócił do Piacenzy, a sezon 2021/2022 jest jego debiutanckim w PlusLidze.

Trevor Clevenot to zawodnik, którego pozyskaliśmy w „trybie awaryjnym” po rejteradzie Tine Urnauta i dziś, z perspektywy kończącego się sezonu, możemy stwierdzić, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Lepsza opcja chyba nie mogła nam się trafić. PlusLiga to niezwykle wymagające rozgrywki, a Trevor w swoim debiutanckim sezonie sprostał oczekiwaniom i udowodnił, że jest klasowym zawodnikiem. Dlatego cieszę się, że będzie występował w barwach Jastrzębskiego Węgla także w nadchodzących rozgrywkach – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Sternik Jastrzębskiego Węgla zapowiedział już wcześniej, że kadra zespołu będzie kontynuacją obecnego projektu, więc nie należy spodziewać się żadnej rewolucji personalnej, o czym może świadczyć przedłużenie umów również z Janem Hadravą, Eemim Tervaporttim czy Rafałem Szymurą. Kwestią otwartą pozostaje to, kto będzie trenerem drużyny w sezonie 2022/2023.

PlusLiga: Clevenot o przedłużeniu kontraktu

Źródło: volley24.pl/Jastrzębski Węgiel (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x