Michał Probierz przed meczem z Wyspami Owczymi! (CYTATY + WIDEO)

Przed czwartkowym debiutem w meczu przeciwko Wyspom Owczym Michał Probierz przeprowadził ze swoimi podopiecznymi łącznie tylko trzy jednostki treningowe. Jakie ma po nich przemyślenia? Tego dowiedzieliśmy się podczas środowej konferencji prasowej.

Konferencja Michała Probierza przed spotkaniem z Wyspami Owczymi (Fot.: PZPN via Łączy Nas Piłka o YT)

Michał Probierz o meczu z Wyspami Owczymi

Trener Michał Probierz, który wcześniej był selekcjonerem młodzieżówki, przejął stery reprezentacji Polski po jej pięciu meczach w ramach Eliminacji UEFA EURO 2024. Biało-Czerwoni przed październikowymi meczami z Wyspami Owczymi i Mołdawią zajmują dopiero czwarte miejsce w grupie „E” z sześcioma punktami na koncie, wyprzedzając jedynie najbliższego rywala. Jak na tę sprawę zapatruje się nowy szkoleniowiec naszej drużyny narodowej?

„Myślimy tylko o tym najbliższym meczu. Jest kluczowy. Jeśli go nie wygramy, to inne nie będą ważne. Trzeba wygrywać krok po kroku, a nie myśleć o tym, co będzie dalej. Chcemy grać w piłkę i za wszelką cenę się przy niej utrzymywać, a także zdobywać bramki i skutecznie się bronić. Na razie śpię spokojnie przed debiutem, ale nigdy nie wiem, co będzie dalej. To dla mnie ważne spotkanie, ale w życiu są różne chwile i przy okazji mam nadzieję, ze profesor Janusz Filipiak wyjdzie z obecnej sytuacji zdrowotnej obronną ręką. Zawsze mnie wspierał i wierzę, że z tej walki też wyjdzie zwycięsko” – powiedział Michał Probierz przed rywalizacją z Farerami.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski był również pytany o sam przebieg zgrupowania, podczas którego udało się przeprowadzić zaledwie trzy sesje treningowe, czyli tyle, co nic.

„Od początku zgrupowania najważniejsza była dla nas regeneracja. Duża grupa zawodników grała jeszcze w niedzielę. Tym większy szacunek dla chłopaków, że w poniedziałek nikt nie narzekał, a wszyscy wyszli na trening i popracowaliśmy nad organizacją gry. We wtorek porozmawialiśmy o taktyce, stałych fragmentach i sposobie gry. Dziś możemy zapoznać się z boiskiem i warunkami. Od początku wiedzieliśmy, co tu zastaniemy. Najgorszy jest wiatr, ale nie zwracajmy na to uwagi” – powiedział trener Probierz.

20 PLN BEZ DEPOZYTU

1. Rejestracja konta w Fortunie z kodem „BETONLINE
2. Zweryfikowanie danych
3. Odebranie bonusu
4. Postawienie kuponu za środki bukmachera!

Dodatkowe 500 PLN na mecz Polska - Wyspy Owcze

Oczywiście podczas środowej konferencji prasowej został również poruszony temat nieobecności Roberta Lewandowskiego oraz pojawiły się pytania na temat wyjściowego składu i generalnie pomysłu na najbliższe starcie, które nie musi być takie łatwe, jak się wszystkim wydaje.

„Mamy grupę zawodników, która tworzy trzon tego zespołu i nie zostanie ona zmieniona. Ci piłkarze będą musieli wyznaczyć odpowiednie standardy i wprowadzić nowych zawodników do składu. Oczywiście, brak Roberta Lewandowskiego będzie odczuwalny, bo ciągle był liderem tego zespołu, ale musimy sobie poradzić bez niego. Taka jest piłka. To będzie dla nas odpowiedź, jak to wszystko sobie poukładać. Spośród powołanych piłkarzy każdy zasługuje na szansę. Wierzę w to, że poprzez to, jak chcemy przygotować zawodników i jaki skład desygnować, zespół rozegra dobre spotkanie. Chcemy wykorzystać grę jeden na jeden i przestrzeń, która będzie na boisku. Jak mawiał jeden z moich byłych prezesów, najważniejsze jest to, aby bronić szczelnie, a strzelać celnie” – zakończył Michał Probierz.

Przypominamy, że dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że nowym kapitanem reprezentacji Polski, pod nieobecność Roberta Lewandowskiego, będzie pomocnik SSC Napoli, Piotr Zieliński. Decyzja ta spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno ekspertów i komentatorów, jaki i kibiców.

300 PLN bonusu za bramkę Realu w starciu z Betisem
300 PLN bonusu za bramkę Realu w starciu z Betisem

Konferencja przed meczem Wyspy Owcze – Polska (11.10.2023)

Zapis całej konferencji prasowej zamieścił na swoim kanale YouTube (Łączy Nas Piłka) Polski Związek Piłki Nożnej. Poza Michałem Probierzem uczestniczył w niej również Matty Cash.

Mecz Wyspy Owcze – Polska odbędzie się w czwartek 12 października, a jego początek zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisja w TVP 1 oraz Polsacie Sport Premium 1.

FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!
FAME Reborn: Zakład bez ryzyka w Betclic!

Źródło: PZPN/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X