Memoriał Wagnera 2022: Medaliści olimpijscy zagrają w Krakowie! (Lista uczestników)

Siatkarski sezon klubowy pomału dobiega końca, a ten reprezentacyjny zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek 14 marca poznaliśmy komplet uczestników XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, uważanego za najlepszy turniej towarzyski na świecie. Kto tym razem zawita do Polski, gdzie i kiedy dokładnie?

Memoriał Wagnera 2022: Medaliści olimpijscy zagrają w Krakowie! (Lista uczestników) [Fot.: FOVB/materiały prasowe]

Lista uczestników Memoriału Wagnera 2022

W imprezie, która odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2022 roku w TAURON Arenie Kraków i będzie próbą generalną przed Mistrzostwami Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, udział wezmą cztery drużyny narodowe. Tym razem do naszego kraju przyleci trzech niezwykle atrakcyjnych rywali, którzy razem z Biało-Czerwonymi powinni stworzyć niezapomniane widowiska.

Polscy mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku, już pod wodzą Nikoli Grbicia, przygotowania do siatkarskiego mundialu zwieńczą potyczkami z naprawdę wymagającymi rywalami. W Krakowie zagrają Serbowie, Irańczycy i Argentyńczycy, brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Trudno o lepszy test przed imprezą docelową.

Jak widać w powyższym tweecie, równocześnie z ogłoszeniem uczestników XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenia. Bilety są dostępne poprzez sieć sprzedaży firmy Eventim. Ceny wejściówek zaczynają się już od 39 złotych.

Spodziewamy się fantastycznych emocji, wysokiego poziomu sportowego i pełnej TAURON Areny Kraków. Gracze z Argentyny czy Iranu występują na co dzień w naszej PlusLidze, są doskonale znani kibicom. Rywale biało-czerwonych w najbliższej edycji memoriału gwarantują najwyższy poziom sportowy i zróżnicowany styl, który pomoże naszej drużynie narodowej w przygotowaniu się do mundialu. W nim będzie po raz kolejny z rzędu bronić tytułu mistrzów świata – mówi Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Przypominamy, że Memoriał Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku z przerwą na pandemiczny 2020 rok. Jego celem jest uhonorowanie najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki, Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził polską drużynę narodową do złotych medali Mistrzostw Świata 1974 i Igrzysk Olimpijskich 1976. Polscy siatkarz wygrali blisko połowę dotychczasowych edycji, zwyciężając w 2006, 2008, 2009, 2012, 2013, 2015, 2017, 2018 i 2021 roku.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x