Wiosenne święto lekkoatletyki już w czerwcu na Stadionie Śląskim

Już 4 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się kolejna edycja ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego, podczas którego kibice „Królowej Sportu” będą mogli podziwiać gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej lekkoatletyki. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły.

ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego (Fot.: @MemorialKusego on Twitter)

Memoriał legendy polskich biegów już 4 czerwca Chorzowie

Patrząc na zaprezentowane dziś nazwiska uczestników mityngu, z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że będzie to najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne, do jakiego dojdzie w Polsce wiosną bieżącego roku. Organizowany od 1954 roku memoriał Kusocińskiego poświęcony jest pamięci mistrza olimpijskiego w biegu na 10 000 metrów z Los Angeles.

„Do mityngu pozostał niespełna miesiąc, a my już mamy listy startowe, które są po prostu naszpikowane gwiazdami lekkoatletyki. W Chorzowie zobaczymy mistrzynię olimpijską w biegu na 100 metrów przez płotki Jasmine Camacho-Quinn. Konkurs skoku o tyczce uświetnią brązowy medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks oraz wicemistrz Europy z hali Emanuil Karalis. Zaprosiliśmy także wicemistrzynię olimpijską w biegu na 400 metrów Marileidy Paulino, która sprawdzi formę naszych gwiazd tego dystansu. To oczywiście tylko wybrane gwiazdy, prowadzimy rozmowy z kolejnymi zawodnikami, które uświetnią zawody. Będziemy jeszcze pozytywnie zaskakiwać kibiców” – zaznacza dyrektor mityngu Sebastian Chmara.

Zagraniczne gwiazdy to jedno, ale kibiców na trybuny przyciągają od lat także reprezentanci Polski, którzy należą do europejskiej czy nawet światowej czołówki w poszczególnych konkurencjach. Nie inaczej będzie również tym razem. O kim dokładnie mowa?

Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Justyna Święty-Erestic, Piotrek Lisek. Naszych mistrzów nie może zabraknąć na memoriale. Zapraszamy ich do wyjątkowej rywalizacji z bardzo mocnymi rywalami z całego świata. Znakomita obsada i świetni kibice sprawią, że memoriał Kusocińskiego będzie najważniejszym wydarzeniem lekkoatletycznym tej wiosny w Polsce” – dodaje Sebastian Chmara.

UWAGA: Znany bukmacher eFortuna z kodem promocyjnym BETONLINE oferuje aż 600 PLN bez ryzyka + 20 PLN bez depozytu za rejestrację na www.eFortuna.pl!

Co warte podkreślenia, ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego 2023 będzie jednym z etapów selekcji kadry reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 23-25 czerwca w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Początek 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego zaplanowano na godzinę 14:00 w niedzielę 4 czerwca. Wydarzenia na Stadionie Śląskim to jedno, ale moc atrakcji będzie czekać na kibiców również na błoniach obiektu, gdzie odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka, na który już dziś zaprasza samorząd Województwa Śląskiego. Co ważne w trudnych finansowo czasach, wstęp na wszystkie wydarzenia będzie całkowicie bezpłatny.

Jeszcze przed ORLEN Memoriałem Janusza Kusocińskiego odbędzie się między innymi drugi majowy mityng Diamentowej Ligi 2023. Jego gospodarzem będzie Rabat. Więcej o tej imprezie już wkrótce na łamach naszego portalu.

Źródło: PZLA.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button