Mecze angielskiej Premier League przełożone!

Zaplanowane na najbliższy weekend spotkania 7. kolejki angielskiej Premier League zostały przełożone w związku ze śmiercią i ze względu na szacunek do śp. Jej Królewskiej Mości Elżbiety II – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym organizatora rozgrywek.

Mecze angielskiej Premier League przełożone! (Fot.: Premier League.Twitter)

Premier League nie zagra w najbliższy weekend

W czwartkowy wieczór całym światem wstrząsnęła informacja o śmierci Elżbiety II, królowej Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów, która panowała dokładnie od 6 lutego 1952 roku, czyli przez ostatnie 70 lat! Najdłużej w historii brytyjskiej monarchii. Jeszcze tego samego dnia stało się jasne, że na Wyspach Brytyjskich w najbliższym czasie nie odbędą się liczne wydarzenia sportowe czy też rozrywkowe. Również spotkania Premier League, uważanej za najlepszą piłkarską lig świata. Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie prasowym.

Była to decyzja spodziewana i oczekiwana również przez fanów angielskich klubów, którzy także pogrążyli się w żałobie po śmierci ukochanej królowej. Większość z nich znała tylko tę jedną królową.

Wracając do wydanego oświadczenia, na zorganizowanym w dzisiejszy poranek spotkaniu kluby Premier League złożyły hołd Jej Królewskiej Mości Elżbiecie II. Aby uhonorować jej niezwykłe życie i udział w życiu narodu, a także na znak szacunku, najbliższa runda meczowa Premier League, zaplanowana na najbliższy weekend została przełożona, wliczając w to również pojedynek zaplanowany na poniedziałkowy wieczór.

„My i nasze kluby chcielibyśmy oddać hołd długiej i niezachwianej służbie Jej Królewskiej Mości dla naszego kraju. Jako nasza najdłużej służąca monarchini była inspiracją i pozostawiła po sobie niesamowitą spuściznę po życiu pełnym poświęcenia. To niezwykle smutny czas nie tylko dla narodu, ale także dla milionów ludzi na całym świecie, którzy ją podziwiali, łączymy się ze wszystkimi, którzy opłakują jej śmierć”. – powiedział Richard Masters, dyrektor naczelny Premier League, powiedział:

Dalsze aktualizacje terminarza meczów Premier League w okresie żałoby zostaną podane w odpowiednim czasie. Wiele wskazuje na to, że przełożona zostanie również ósma kolejka, a angielska ekstraklasa wróci do rywalizacji już po pogrzebie śp. Elżbiety II.

W ślady władz Premier League poszła też Angielska Federacja Piłki Nożnej (The FA), a co za tym idzie, w najbliższy weekend nie odbędą się mecze ligowe na żadnym szczeblu rozgrywkowym.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x