Mateusz Wdowiak dołączył do KGHM Zagłębia Lubin!

We wtorkowe przedpołudnie KGHM Zagłębie Lubin poinformowało, że nowym piłkarzem „Miedziowych” został Mateusz Wdowiak. 26-letni pomocnik parafował umowę, na mocy której będzie występował w miedziano-biało-zielonych barwach do 30 czerwca 2026 roku.

KGHM Zagłębie Lubin: Mateusz Wdowiak nowym pomocnikiem! (Fot.: Zagłębie Lubin)

Mistrz Polski piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

Najnowszy nabytek klubu z Dolnego Śląska ma już wyrobioną renomę na polskich boiskach, ale przypomnijmy jego sylwetkę. Mateusz Wdowiak przyszedł na świat 28 sierpnia 1996 roku w Krakowie. W swoim rodzinnym mieście stawiał pierwsze piłkarskie kroki, szkoląc się w Cracovii, w której zadebiutował również na poziomie Ekstraklasy w lutym 2015 roku. W koszulce popularnych Pasów rozegrał łącznie ponad 150 meczów, w których zdobył 13 bramek i zanotował 23 asysty. Ponadto będąc piłkarzem Cracovii, Wdowiak zdobył pierwszy i jak się okazało, nie ostatni w swojej dotychczasowej karierze Puchar Polski.

Czytaj też: Lekkoatletyczne MŚ 2023: Program i starty Polaków

Dobra postawa pomocnika przykuła uwagę Rakowa Częstochowa, z którym ostatecznie były młodzieżowy reprezentant Polski zdecydował się związać w lutym 2021 roku. Kolejne miesiące były bardzo udane zarówno dla częstochowskiego klubu, jak i samego zawodnika. Razem z Medalikami Wdowiak sięgnął po kolejne dwa Puchary Polski (zostając królem strzelców tych rozgrywek w sezonie 2021/2022), dwa Superpuchary, a także krajowe mistrzostwo, które piłkarze Rakowa wywalczyli podczas minionej kampanii. Dla klubu spod Jasnej Góry skrzydłowy wystąpił 98 razy, strzelił 17 goli i siedmiokrotnie zanotował ostatnie podanie.

Czytaj też: Siatkarskie ME 2023 Kobiet: Terminarz i składy

Co o najnowszym transferze KGHM Zagłębia Lubin mają do powiedzenia główni zainteresowani?

  • Michał Kielan (Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A): Wzmacniamy siłę ofensywną naszego zespołu doświadczonym zawodnikiem, który przez lata prezentował wysoki poziom zarówno w rozgrywkach Ekstraklasy, jak i Pucharu Polski. Chcieliśmy mieć jeszcze więcej opcji w ataku, więc cieszymy się, że ten transfer doszedł do skutku. Mateusz posiada w swoim dorobku już kilka trofeów i mamy nadzieję, że niebawem przyjdzie czas na kolejne, tym razem w barwach Zagłębia.
  • Piotr Burlikowski (Dyrektor Pionu Sportowego): Kibice musieli trochę poczekać, ale ostatecznie udało się sfinalizować transfer Mateusza Wdowiaka do naszego Klubu. Jest on przede wszystkim wyróżniającym się zawodnikiem na boiskach Ekstraklasy, którego cechuje duża wszechstronność w ofensywie, co wielokrotnie pokazał już grając w Rakowie. Przyjście Mateusza oznacza więc jeszcze większą ilość opcji dla trenera Waldemara Fornalika przy ustalaniu składu, a także na pewno pozytywnie wpłynie na sportową rywalizację w zespole. Witamy i życzymy powodzenia.
  • Mateusz Wdowiak: Cieszę się, że trafiłem do Zagłębia. Z niecierpliwością czekam już na swój pierwszy mecz w nowych barwach. Widzimy się na stadionie, do zobaczenia!

Umowa, którą Mateusz Wdowiak związał się z lubińskim klubem obowiązuje do zakończenia sezonu 2025/2026. To jeden z wielu transferów „Miedziowych” podczas letniego okna transferowego, które zamyka się w poniedziałek 4 września.

Źródło: KGHM Zagłebie Lubin/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X