Massimiliano Allegri odchodzi z Juventusu!

Wieloletni szkoleniowiec „Starej Damy” nie poprowadzi Juventusu Turyn w przyszłym sezonie – poinformował w piątek 17 maja włoski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej oraz za pośrednictwem kanałów w mediach społecznościowych.

Massimiliano Allegro odchodzi z Juventusu! (Fot.: Juventus Turyn/Twitter)

W oświadczeniu władz turyńskiego potentata nie zdradzono powodów rozstania ze szkoleniowcem, który prowadził bianconerich do sukcesów w pięciu ostatnich latach, ale wszystko wskazuje na to, że poznamy je już jutro.

„Trener Massimiliano Allegri i prezydent Andrea Agnelli spotkają się z mediami na konferencji prasowej, która odbędzie się jutro, w sobotę 18 maja, o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej Allianz Stadium” – napisano w oficjalnej notce.

Decyzja ta może o tyle szokować, że włoski szkoleniowiec sięgał po krajowy tytuł w każdym z pięciu sezonów, w których prowadził „Starą Damę”, a do tego dorzucił jeszcze w sumie sześć krajowych pucharów i superpucharów.

Tak naprawdę nie udało mu się tylko poprowadzić turyńczyków do zwycięstwa w rozgrywkach europejskich, ale dwukrotnie zagrał w finale Ligi Mistrzów UEFA, gdzie musiał uznać wyższość hiszpańskich gigantów, FC Barcelony i Realu Madryt.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button