Marsylia kończy 44-letnie oczekiwanie na ligowe zwycięstwo w Bordeaux

Marsylia zakończyła 44-letnie oczekiwanie i ostatecznie pokonała w piątek Bordeaux na wyjeździe w lidze francuskiej. Bramka Cengiz Ünder w pierwszej połowie wystarczyła do zwycięstwa gości 1:0, od października 1977 roku.

Cengiz Ünder

Marsylia czekała aż 44 lata na wygranie w Bordeaux

W drużynie gospodarzy nie było wielu zawodników z powodu infekcji Covid i kontuzji, a Marsylia zagrała bez Steve’a Mandandy, Alvaro Gonzaleza, Valentina Rongiera i Arkadiusza Milika. Pomocnik Pape Gueye i napastnik Bamba Dieng są na Pucharze Afryki.

Marsylia miała lepszy start w tym meczu, czego dowodem był strzał serbskiego obrońcy Duje Caleta-Car, który uderzył w słupek.

Ünder w końcu przełamał impas w 37. minucie, kiedy przechwycił piłkę od obrońców, po czym strzelił obok Benoita Costila w bramce Bordeaux.

Napastnik Bordeaux, Hwang Ui-jo, miał również dobrą okazję do wyrównania, ale zamiast strzelać obok bramkarza, to trafił prosto w niego.

Marsylia wspięła się na drugie miejsce Ligue 1, 10 punktów za liderem Paris Saint Germain, który gra w niedzielę w Lyonie. Bordeaux pozostało na 17 miejscu w tabeli.


4 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Marsylia kończy 44-letnie oczekiwanie na ligowe zwycięstwo w Bordeaux

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P