Manchester United wypożyczył młodą gwiazdę. Amad Diallo w Rangers

Manchester United sprowadził Amada Diallo z Atalanty za około 37 milionów funtów. Iworyjczyk ma problem z regularną grą, dlatego klub postanowić wypożyczyć go do Glasgow Rangers.

Manchester United wypożyczył Diallo (Fot.: pixabay)

Amad Diallo w Celtic Rangers

Diallo przedstawił się szerszej publiczności w barwach Atalanty, kiedy to w 2019 roku, strzelił bramkę w swoim debiucie w wygranym aż 7:1 meczu w Udinese, stając się zarazem najmłodszym strzelcem bramki w Serie A. Ostatecznie jednak uzbierał tylko 5 występów w pierwszej drużynie Atalanty, strzelając właśnie tę jedną bramkę. Jednak to, w połączeniu ze świetnymi występami w drużynach młodzieżowych, wystarczyło by zwrócić na siebie uwagę wielkich marek.

Sprowadzony przed rokiem, jako wielki talent, Amad Diallo zdołał uzbierać przez ten czas zaledwie 9 występów w pierwszej drużynie „Czerwonych Diabłów”, nic zatem dziwnego, że klub postanowił poszukać 19-latkowi wypożyczenia – padło na Celtic Rangers.

Termin wypożyczenia ustalono na koniec sezonu, a sam proces przeszedł bardzo sprawnie. Pierwsze wiadomości o zainteresowaniu Szkotów pojawiły się w zasadzie kilka godzin temu, a już teraz dostajemy potwierdzenie ze strony Fabrizio Romano na Twitterze.

Celtic Rangers to obrońca tytułu szkockiej Premiership oraz jej aktualny lider z 4-punktową przewagą nad największym rywalem – Celtikiem Glasgow.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Sky Sports

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X