Maciej Żurawski ma zostać nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów. 24-letni pomocnik żegna się z Wartą Poznań po dwóch solidnych sezonach i pozostaje na poziomie Betclic 1. Ligi, mimo spadku poznańskiego zespołu. Oficjalne ogłoszenie transferu powinno nastąpić w najbliższych dniach.

Transfer w cieniu spadku Warty
Warta Poznań spadła niedawno z 1. ligi do Betclic 2. Ligi i rozpoczęła przebudowę kadry. Klub opuściło już kilku doświadczonych piłkarzy, a kolejnym z nich jest Maciej Żurawski. Jego kontrakt obowiązywał do czerwca 2025 roku i nie został przedłużony.
Nowym pracodawcą ofensywnego pomocnika ma być Ruch Chorzów – zespół, który szykuje się do następnego sezonu na zapleczu Ekstraklasy. Dla Żurawskiego to szansa na kontynuowanie kariery na poziomie 1. ligi, w zespole mającym ambicje powrotu do elity.
Maciej Żurawski to zawodnik z bogatym doświadczeniem. W Ekstraklasie zaliczył 112 występów, strzelając 12 goli. Tylko w ostatnim sezonie 2024/2025 w barwach Warty wystąpił w 29 spotkaniach ligowych, zdobywając 4 bramki – tyle samo, co sezon wcześniej. Wcześniej reprezentował m.in. Pogoń Szczecin i występował w młodzieżowych drużynach z Torunia.
Może grać zarówno jako ofensywny, jak i środkowy czy defensywny pomocnik. Ma dobre warunki fizyczne (185 cm wzrostu), jest prawonożny i uchodzi za zawodnika pracowitego, z dobrym przeglądem pola.
Ruch Chorzów rusza do gry 20 lipca
Ruch Chorzów rozpocznie nowy sezon 20 lipca meczem z Puszczą Niepołomice. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 20:15. Klub z Chorzowa zamierza jeszcze przed startem ligi wzmocnić kilka pozycji – transfer Żurawskiego to jeden z ważniejszych kroków w budowie drużyny.

