Maciej Skorża Trenerem Sierpnia 2021 w PKO BP Ekstraklasie!

Trener lidera tabeli rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022 po sześciu kolejkach zmagań został wyróżniony przez kolegów po fachu! To właśnie w ręce Macieja Skorży z Lecha Poznań trafi nagroda dla najlepszego trenera sierpnia.

Maciej Skorża Trenerem Sierpnia 2021 w PKO BP Ekstraklasie! (Fot.: Ekstraklasa SA/Twitter)

PKO Ekstraklasa: Trener Lecha najlepszy w sierpniu

Sierpień 2021 w PKO Ekstraklasie był bardzo intensywny. Rozegrane zostały aż cztery ligowe kolejki i żadna drużyna nie zdobyła tylu punktów, co Lech Poznań. Ekipa ze stolicy Wielkopolski, która lideruje osiemnastozespołowej stawce, wygrała w tym czasie trzy spotkania. Kolejno z Cracovią, Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, Lechią Gdańsk oraz tuż przed przerwą reprezentacyjną zremisowała z drugą w tabeli Pogonią Szczecin. Warto również podkreślić, że aktualny lider wyścigu o piłkarskie mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022 jest jednym z dwóch zespołów niepokonanych dotychczas zespołów, drugim jest Śląsk Wrocław.

W przypadku Macieja Skorży, który po latach wrócił na ławkę trenerską klubu polskiej ekstraklasy, to pierwsza taka nagroda w karierze. Jeśli chodzi o statuetki dla trenera miesiąca, obecny szkoleniowiec „Kolejorza” jest trzecim trenerem, który dostąpił tego zaszczytu. Wcześniej dwukrotnie nagradzani byli Nenad Bjelica (luty 2017 i marzec 2018) oraz Dariusz Żuraw (czerwiec i lipiec 2020).

Co ciekawe, w 2021 roku w tej kategorii triumfowali wyłącznie Polacy. Ostatnia nagroda Trenera Miesiąca obcokrajowcowi przypadła Koście Runjaiciowi w grudniu 2020. Pierwszą w sezonie 2021/2022 zgarnął z kolei opiekun wrocławian, Jacek Magiera.

TRENER MIESIĄCA 2021/2022
Sierpień 2021 – Maciej Skorża (Lech Poznań)
Lipiec 2021 – Jacek Magiera (Śląsk Wrocław)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Maciej Skorża Trenerem Sierpnia 2021 w PKO BP Ekstraklasie!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P