LOTTO Ekstraklasa: Górnik Zabrze kontra Wisła Płock (Typy i Analiza)

We wtorek 14 maja o godzinie 20:30 rozpoczną się trzy spotkania 36. kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy. Konkretnie trzy pojedynki tzw. grupy spadkowej, w której o utrzymanie walczą wciąż trzy ekipy – Miedź Legnica, Śląska Wrocław i Wisła Płock. Ten ostatni zespół zawita dziś do Zabrza, gdzie zmierzy się z miejscowym Górnikiem.

LOTTO Ekstraklasa: Górnik Zabrze kontra Wisła Płock (Fot.: Ekstraklasa SA)

Górnik Zabrze vs Wisła Płock

Sytuacja na dwie kolejki przed końcem zmagań wygląda tak, że obok zdegradowanego już Zagłębia Sosnowiec w strefie spadkowej znajdują się właśnie płocczanie z dorobkiem 37 oczek. Tyle samo ma Miedź Legnica, a o jedno więcej Śląsk Wrocław. „Nafciarze” są jednak w najgorszej sytuacji, bo po rundzie zasadniczej mieli najmniej punktów ze wspomnianej trójki, co oznacza, że muszą wyprzedzić przynajmniej jednego z powyższych przeciwników w liczbie oczek. Przy identycznym dorobku po prostu spadną.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w ostatniej serii gier zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, które powinni spokojnie ograć. Tyle, że to może być za mało. Punkty potrzebne są też dziś, ale czy uda się po nie sięgnąć? Szanse są spore, bo Górnik utrzymał się dzięki zwycięstwu nad Miedzią (1:0) i dziś może wystąpić w nieco zmienionym składzie. Zwłaszcza, że w Zabrzu zapewne patrzą też na klasyfikację Pro Junior System, w której bronią pozycji wicelidera. Sytuacja finansowa klubu poprawiła się znacznie, ale nie na tyle, żeby przejść obojętnie obok nagrody wynoszącej ponad milion złotych, za które można by wybudować wymagane boisko treningowe z podgrzewaną murawą.

W związku z tym można się spodziewać, że na lewą stroną obrony wskoczy ponownie 19-letni Adrian Gryszkiewicz. Niewykluczone też, że pauzującego za kartki Jesusa Jimeneza na lewym skrzydle zastąpi Daniel Liszka a nie awizowany gdzieniegdzie Łukasz Wolsztyński, a w środku pomocy za Mateusza Matrasa zobaczymy Macieja Ambrosiewicza. Choć akurat te dwie zmiany wydają się mniej prawdopodobne niż pierwsza to nie można ich wykluczyć. Ponadto do bramki być może wskoczy Tomasz Loska, który potrzebuje minut, żeby załapać się do kadry Czesława Michniewicza na finały UEFA EURO U21.

To wszystko skłania mnie do postawienia typu na przyjezdnych, którzy z pewnością zagrają w najmocniejszym zestawieniu i będą maksymalnie skoncentrowani oraz zdeterminowani. Zadba o to sam szkoleniowiec, który prowadził „Trójkolorowych” w sezonie zakończonym spadkiem i został pożegnany przed końcem rozgrywek, na co mieli wpływ też kibice, którzy nie przebierali w słowach. Wszystko wskazuje więc na to, że piłkarze z Płocka staną dziś na głowie, żeby wywieźć z Górnego Śląska co najmniej punkt. W świetle okoliczności przedstawionych powyżej wydaje się to wielce prawdopodobne.

Niezależnie od deklaracji Marcina Brosza i zabrzańskich piłkarzy, którzy zapowiadają walkę o komplet oczek w meczu, który będzie oficjalnym pożegnaniem Szymona Żurkowskiego z kibicami 14-krotnego mistrza kraju.

Prognozy: 6/10, 7/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Górnik Zabrze vs Wisła Płock

MeczTypKursBuk
Górnik – Wisła P.2 (DNB)1,78Fortuna
Górnik – Wisła P.X2 1,47Fortuna
Darmowy zakład na eFortuna.pl!

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Totalbet zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: LOTTO Ekstraklasa: Górnik Zabrze kontra Wisła Płock (Typy i Analiza)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P