Juventus stanowczo odrzucił ofertę saudyjskiego klubu Al Ahli za swojego kapitana Manuela Locatellego. Według informacji La Gazzetta dello Sport, mistrzowie AFC Champions League Elite zaoferowali 25 milionów euro za włoskiego pomocnika. Klub z Arabii Saudyjskiej był nawet gotów podnieść ofertę do 30 milionów euro, ale Juventus pozostaje nieugięty. Trener Igor Tudor uważa Locatellego za kluczowy element swojego projektu w Turynie.

W skrócie:
- Juventus odrzucił ofertę 25 milionów euro od Al Ahli za Manuela Locatellego
- Saudyjski klub oferował zawodnikowi kontrakt z dwucyfrową pensją i był skłonny podnieść ofertę transferową do 30 milionów
- Al Ahli rozważa także transfer Youssouf Fofany z Milanu oraz Denisa Zakarii z Monaco
Locatelli nie na sprzedaż – Juventus broni swojego kapitana
Kapitan Juventusu stał się obiektem zainteresowania saudyjskiego giganta, ale Stara Dama nie ma zamiaru rozstawać się ze swoim liderem środka pola. Według La Gazzetta dello Sport, Al Ahli złożyło oficjalną ofertę opiewającą na 25 milionów euro, która została natychmiast odrzucona przez władze turyńskiego klubu.
Igor Tudor, który objął stery Juventusu w 2025 roku, widzi w Locatellim filar swojej drużyny. Włoski pomocnik imponuje formą od początku sezonu, czego dowodem był jego występ w niedawnym meczu towarzyskim z Borussią Dortmund, gdzie Juventus odniósł zwycięstwo. Locatelli był również jednym z niewielu zawodników, którzy pokazali charakter w przegranym spotkaniu z Realem Madryt w ramach FIFA Club World Cup 2025.
Choć oferta 25 milionów mogłaby wydawać się kusząca za 30-letniego pomocnika, Juventus nie zamierza osłabiać drużyny sprzedażą swojego kapitana, nawet gdyby Al Ahli podniosło ofertę do 30 milionów, co według włoskich mediów klub z Arabii Saudyjskiej był gotów zrobić.
Saudyjczycy nie szczędzą pieniędzy – dwucyfrowa pensja dla Włocha
Al Ahli, które w zeszłym sezonie triumfowało w AFC Champions League Elite, kontynuuje swoją politykę ściągania uznanych zawodników z europejskich lig. W klubie występują już byli gracze Serie A – Franck Kessié oraz Roger Ibanez, a teraz saudyjski gigant chciałby wzmocnić środek pola doświadczonym Locatellim.
Według doniesień, Al Ahli oferowało Włochowi kontrakt z dwucyfrową pensją roczną, co stanowiłoby znaczący wzrost w porównaniu do jego obecnych zarobków w Juventusie. Pomimo lukratywnej propozycji, wszystko wskazuje na to, że Locatelli nie jest zainteresowany przeprowadzką do Arabii Saudyjskiej, preferując kontynuację kariery w Europie.
Determinacja Al Ahli widoczna jest w ich gotowości do podniesienia oferty transferowej do 30 milionów euro, jednak nawet ta kwota nie przekonuje Juventusu do sprzedaży swojego kluczowego zawodnika.
Plan B dla Al Ahli – Zakaria może przynieść korzyść Juventusowi
Wobec stanowczej odmowy ze strony Juventusu, Al Ahli rozgląda się za alternatywnymi opcjami wzmocnienia środka pola. Na ich liście życzeń znajdują się Youssouf Fofana z Milanu oraz Denis Zakaria z Monaco.
Szczególnie interesująca dla Juventusu jest sytuacja Zakarii, który w przeszłości występował w turyńskim klubie. Według informacji La Gazzetta dello Sport, Al Ahli złożyło już ofertę opiewającą na 45 milionów euro za szwajcarskiego pomocnika. Choć sam zawodnik na razie nie jest przekonany do transferu, jego ewentualna przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej mogłaby przynieść nieoczekiwane korzyści Juventusowi.
Turyński klub zachował bowiem klauzulę procentową od przyszłej sprzedaży Zakarii, co oznacza, że w przypadku jego transferu do Al Ahli, Juventus otrzymałby znaczącą sumę pieniędzy. Byłby to idealny scenariusz dla Starej Damy – zachowanie Locatellego w składzie przy jednoczesnym zasileniu klubowej kasy dzięki transferowi byłego zawodnika.

