LM. Kibice Eintrachtu Frankfurt wykonywali nazistowskie gesty

Do skandalicznego zdarzenia doszło przed wtorkowym meczem LM, w którym drużyna Olympique Marsylia zmierzyła się z Eintrachtem Frankfurt. Kibice niemieckiego zespołu na trybunach pokazali nazistowski salut. Klub i ultrasi wydali już potępiające oświadczenia.

LM. Kibice Eintrachtu Frankfurt wykonywali nazistowskie gesty

LM. Szokujące zachowanie fanów Eintrachtu Frankfurt

W starciu 2. kolejki LM, które rozegrane zostało 13 września, zespół Olympique Marsylia przegrał z Eintrachtem Frankfurt 0-1 (0-1). Bez wątpienia jest to ogromny sukces zespołu z Bundesligi. Niestety bardziej niż aspekt sportowy przyciąga uwagę skandaliczny wybryk „kibiców” niemieckiej drużyny, który miał miejsce na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu.

Jedno z amatorskich nagrań zarejestrowało agresywnych fanów przyjezdnych. Możemy na nim zobaczyć dwóch mężczyzn wykonywujących nazistkowskie gesty.

Do całej sprawy odnieśli się w oświadczeniu ultrasi „die Adler”, krytykując to skandaliczne zachowanie. Temat ten postanowił skomentować również sam klub, informując jednocześnie, że z jedna z osób zaangażowanych w incydent dobrowolnie zgłosiła się do reprezentantów kibiców.

Eintracht Frankfurt jest silnie zaangażowany w idee tolerancji i różnorodności, dlatego bardzo jasno przedstawia w temacie walki przeciwko rasizmowi, antysemityzmowi oraz dyskryminacji.

Klub całkowicie się odcina od tego jedynego i odosobnionego incydentu, który miał miejsce przed rozpoczęciem meczu Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Olympique’iem Marsylia a Eintrachtem Frankfurt, gdzie wykonano gest przypominający nazistowski salut. Idee antysemickie są całkowicie sprzeczne z wartościami klubu i jego korzeniami.

Osoba, którą widać na nagraniu, a która wciąż pozostaje niezidentyfikowana, zgłosiła się z własnej inicjatywy do przedstawicieli kibiców Eintrachtu Frankfurt. Doszło do tego w trakcie trwania pierwszej połowy spotkania. Podejrzany zadeklarował, że gesty nie miały motywu antysemitystycznego. Eintracht Frankfurt przeprowadzi szczegółowe śledztwo w sprawie tych wydarzeń i zachowania zaangażowanych osób – czytamy w oświadczeniu klubu.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

100 PLN w prezencie od bukmachera STS!

X
0
Dodaj swój komentarz.x