Lille – Wolfsburg (Liga Mistrzów). Zapowiedź meczu 14.09.21

Mecz Lille – Wolfsburg to drugi mecz grupy G inauguracji nowej edycji Ligi Mistrzów. Spotkanie odbędzie się 14.09.2021 o godzinie 21.00. Sprawdź zapowiedź – na kogo stawiają bukmacherzy, jak przedstawia się historia pojedynków, na kogo wskazują statystyki.

Lille - Wolfsburg (Liga Mistrzów). Zapowiedź meczu 14.09.21
Lille – Wolfsburg (Liga Mistrzów). Zapowiedź meczu 14.09.21

Grupa G – najłatwiejsza ze wszystkich?

W grupie G, w której walczyć będą Lille oraz Wolfsburg, zobaczymy także w akcji Salzburg oraz Sevillę. Wydaje się, że będzie to jedna z najbardziej wyrównanych grup w tej edycji Ligi Mistrzów. Wyraźnego faworyta wskazać jest tutaj bardzo trudno, bo chociaż są zespoły wyróżniające się konkretnymi elementami gry czy szerszą ławką rezerwowych, raczej nie wydaje się, byśmy mieli tu do czynienia z typowym hegemonem.

Spotkanie Lille – Wolfsburg, które odbędzie się o godzinie 21 w dniu 14 września powinno sporo wyjaśnić w kwestii walki o awans z tej grupy. Mistrzowie Francji mają o co się starać, bo muszą odzyskać zaufanie kibiców po bardzo słabym początku sezonu. Na pewno też zawodnicy reprezentujący Ligue 1 mają coś do udowodnienia samym sobie, o ile nie chcą, by triumf nad PSG traktować jako jednorazowy, niewiele znaczący wybryk.

Chociaż nie wszyscy mogą od razu połączyć fakty, Lille wcale nie jest zespołem, który dawno w Lidze Mistrzów nie grał. Tylko rok przerwy od występów w tych rozgrywkach miał miejsce w przypadku tej ekipy. Doświadczenie może być jednak niewystarczające, jeśli weźmie się pod uwagę, że tylko jeden mecz z ostatnich pięciu w lidze zakończył się wygraną Lille. To niezbyt imponujące. Co więcej, w przypadku francuskiej ekstraklasy to najgorszy start mistrza kraju od 2012 roku, czyli blisko dziesięciu lat.

Lille chce przełamać domową niemoc

Dla niektórych Lille może wydawać się być na papierze faworytem, chociażby ze względu na fakt, iż gospodarzom zawsze dopisuje się pewnego rodzaju handicap. Tutaj własny teren niekoniecznie jednak musi być atutem, bo Lille ostatni raz w Lidze Mistrzów wygrało u siebie… w październiku 2006 roku. Od tamtej pory przegrało aż siedmiokrotnie i zaliczyło cztery remisy. Francuski klub nie wygrał w Lidze Mistrzów w roli gospodarza od trzech edycji – to wręcz upokarzające statystyki.

Niemieckie drużyny też nie stanowią dla Lille fundamentu pewności siebie w przypadku spotkania z Wolfsburgiem. Tylko jeden raz na ostatnich sześć w europejskich pucharach „Le LOSC” udało się pokonać ekipę reprezentującą Bundesligę. W tym miała miejsce przegrana 0:3 z Wolfsburgiem u siebie w roku 2014.

Goście mogą być przed inauguracją występów w Lidze Mistrzów w tym sezonie podbudowani faktem, że nie przegrali jeszcze żadnego meczu w lidze od początku trwania rozgrywek. Nawet Bayern zdążył już zaliczyć wpadkę. Kolejnym punktem in plus w przypadku niemieckiej ekipy jest to, że w Bundeslidze jak na razie straciła zaledwie jednego gola, co pokazuje, że naprawdę trudno jej zdobyć gola.

Zespół Wolfsburga prowadzi Mark van Bommel. Nie ma on miłych wspomnień z Ligi Mistrzów. Jak na razie prowadził drużynę w tym turnieju jeden raz. Było to PSV, które nie wygrało wówczas ani jednego meczu w grupie, zaliczając aż cztery porażki i zdobywając punkty tylko przy dwóch remisach. Tutaj jednak podział „oczek” wydaje się mało prawdopodobny, jeśli weźmiemy pod uwagę, że goście z Niemiec na swoich ostatnich osiem wyjazdowych występów w Lidze Mistrzów ani razu nie remisowali. Problemem może być co najwyżej słaba historia występów we Francji. Tylko raz jak na razie Wolfsburg wygrał w tym kraju, walcząc w europejskich pucharach.

Lille – Wolfsburg kursy. Na kogo stawiają bukmacherzy?

Zdaje się, że ani historie z poprzednich edycji, ani też ostatnie wyniki jednego i drugiego klubu nie sprawił, by bukmacherzy kogokolwiek w meczu Lille – Wolfsburg uznali za faworyta. Kursy nie wskazują na żadną z ekip – każda zdaje się mieć podobne szanse na wygraną. Najwięcej płaci się za remis, chociaż trudno jest to uznać za jakiś szczególny prognostyk – tak zdarza się w meczach piłkarskich bardzo często.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce dają możliwość postawienia na ten mecz. Nie tylko można grać na to, kto wygra, ale także ile padnie goli, jaką ilość kartek pokaże sędzie czy chociażby, ile wyniesie rezultat do przerwy.

Transmisja z pojedynku z udziałem mistrza Francji będzie dostępna na antenie kanału Polsat Sport Premium. Początek spotkania o godzinie 21. Start relacji powinien nastąpić przynajmniej 5 minut wcześniej.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button