Liga Mistrzów: Rewanż Piasta Gliwice z BATE Borysów! (Typ i analiza)

Dość niespodziewanie dla większości piłkarskich ekspertów i komentatorów, ale zgodnie z naszymi przewidywaniami, gliwiczanie przywieźli z Białorusi korzystny wynik, za jaki należy uznać remis 1:1. To stawia Mistrza Polski w całkiem niezłej sytuacji przed rewanżem, który rozegrany zostanie już dziś, w środę 17 lipca (godzina 20:00).

Liga Mistrzów: BATE kontra Piast na inaugurację eliminacji europejskich pucharów!
Liga Mistrzów: Rewanż Piasta Gliwice z BATE Borysów! (Typ i analiza)

Piast Gliwice vs BATE Borysów

Nie takie BATE straszne, jak je malują – tak najkrócej można by ocenić pierwszy mecz polsko-białoruskiej rywalizacji o awans do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, w którym padł remis 1:1. „Piastunki” zagrały nadspodziewanie dobrze i nie mamy tu na myśli samego wyniku, ale również przebieg meczu.

W pierwszej połowie podopieczni Waldemara Fornalika nie pozwolili na zbyt wiele drużynie gospodarza, która w ostatniej dekadzie regularnie występuje w fazie grupowej UEFA Champions League czy też Ligi Europy, co przedstawicielom polskiej ekstraklasy praktycznie się nie zdarza. Więcej, polski zespół narzucił rywalowi swój styl gry.

W drugiej wyglądało to już znacznie gorzej. Piast cofnął się zbyt głęboko, a z czasem zaczął też odstawać fizycznie, co nie powinno dziwić, bo był to pierwszy mecz w sezonie, po dosyć krótkim, ale za to intensywnym okresie przygotowawczym.

50 PLN od forBET!

Koniec końców udało się przywieźć do Polski bramkowy remis, który przed pierwszym gwizdkiem brano by w ciemno. Skoro udało się tam zatrzymać BATE na wyjeździe, to czemu nie u siebie, gdzie gliwiczanie byli niepokonani przez bodajże dwadzieścia spotkań?

Oczywiście ta seria została przerwana w sobotę, kiedy to Lechia wygrała z Piastem aż 3:1 w meczu o Superpuchar Polski. Tyle tylko, że Waldemar Fornalik nie posłał do boju optymalnej jedenastki, dając szansę kilku dublerom i nowo pozyskanym graczom.

Reasumując, BATE ma ogromne doświadczenie w europejskich pucharach i już nie raz wychodziło w rewanżu obronną ręką po nieudanym meczu otwarcia u siebie, ale piłkarsko są na poziomie zbliżonym do Mistrza Polski, nie ma przepaści.

Spodziewam się podobnego meczu, jak przed tygodniem. Wynik powinien kręcić się wokół remisu (bramkowego), a o losach awansu może decydować dosłownie jeden gol strzelony więcej. Nie wykluczałbym nawet dogrywki i karnych. Sprawa jest otwarta.

MeczTypKursBuk
Piast – BATEBTS1.99forBET

Prognoza: 6/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Piast vs BATE

Z okazji występu polskich drużyn w eliminacjach europejskich pucharów legalny bukmacher forBET przygotował ofertę specjalną, o której więcej możesz przeczytać na portalu SoccerPicks.pl!


Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button