Lewandowski z dużą szansą na Złotą Piłkę!

Istnieje szansa na to, że Robert Lewandowski w końcu sięgnie po Złotą Piłkę. Plebiscyt „France Football” powrócił, a według serwisu Goal.com Polak ma spore szanse na to, by go wygrać.

Lewandowski z dużą szansą na Złotą Piłkę!
Lewandowski z dużą szansą na Złotą Piłkę!

Lewy ściga się z Messim

Robert Lewandowski może mówić o sporym pechu w przypadku plebiscytu „France Football”. Złota Piłka przyznawana przez ten dziennik w ubiegłym roku przeszła Polakowi koło nosa, ponieważ nagroda nie została przyznana ze względu na pandemię. Sęk w tym, że „Lewy” był faworytem do zwycięstwa, bo nie tylko spisywał się znakomicie indywidualnie, ale także zdobył z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów czy mistrzostwo kraju.

Wiadomo już, że w tym roku Złota Piłka zostanie przyznana. Według serwisu Goal.com polskiego napastnika znów wymienia się wśród tych, którzy mają ogromną szansę na zdobycie najcenniejszej indywidualnej nagrody dla piłkarza na świecie. Niestety, tym razem „Lewy” nie jest sam w tym wyścigu tak, jak było to przed rokiem.

Według wspomnianego już serwisu, Leo Messi na ten moment najbardziej prawdopodobny zdobywca Złotej Piłki. Drugie miejsce w specjalnie przygotowanej klasyfikacji zajmuje właśnie Robert Lewandowski.

„Lewy” ciągle w gazie

Redaktorzy Goal.com argumentują tak wysokie miejsce „Lewego” tym, że w minionym sezonie zdobył w lidze aż 41 goli, a przy tym zaliczył 4 asysty, wygrał Bundesligę, Klubowe Mistrzostwa Świata i zdobył z klubem krajowy Superpuchar. Pada nawet stwierdzenie, że Polak robi wszystko, co może, by zgarnąć nagrodę, która w tamtym roku była mu wręcz zagwarantowana.

Co więcej, Lewandowski nadal prezentuje bardzo wysoką formę. Tylko na samym początku nowego sezonu ligi niemieckiej zdobył aż siedem goli, a rozegrał dopiero cztery spotkania! Gdyby do końca września tak dobrze szło Polakowi, miałby już na koncie 50 trafień w tym roku!

Przegra przez słabe Euro 2020?

Niestety, zawodnik z naszego kraju ma problem w tym, że nie osiągnąć wiele z reprezentacją i właśnie tym – według Goal.com – traci miejsce numer jeden na rzecz Leo Messiego. Argentyńczyk wygrał Copa America, a to może mieć bardzo duże znaczenie na ostatniej prostej wyścigu o Złotą Piłkę.

Messi ma już na koncie sześć zdobytych Złotych Piłek. To absolutny rekord plebiscytu. Co więcej, reprezentant Argentyny nagrodę odbierał cztery razy z rzędu, co jest kolejnym imponującym osiągnięciem. Dla porównania, CR7 ma pięć zwycięstw w konkursie „France Football”. Lewandowski jeszcze na liście zdobywców się nie pojawił.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X