Lewandowski trafi do PSG za Mbappe?

Czy transfer Kyliana Mbappe do Realu Madryt otworzy furtkę do gry w lidze francuskiej Robertowi Lewandowskiemu? Zagraniczne media twierdzą, że tak i powołują się na konkretne informacje.

Lewandowski trafi do PSG za Mbappe?
Lewandowski trafi do PSG za Mbappe?

Mbappe przeniesie się do Madrytu?

Wczoraj późnym wieczorem świat piłkarski dobiegała informacja o tym, że Real Madryt złożył ofertę za Mbappe w wysokości 160 milionów euro. Od dawna mówiono, że „Królewscy” są poważnie zainteresowani Francuzem, a teraz pojawiły się kolejne kontrakty w tej sprawie.

Mbappe ma ważny kontrakt z PSG do 30 czerwca 2022 roku. Klub z Paryża chciałby przedłużyć umowę z młodą gwiazdą, tyle że pięcioletni kontrakt – zaproponowany niedawno przez wicemistrza Francji – dla piłkarza w ogóle nie wchodzi w grę.

Odejście Mbappe z PSG wydaje się być prawdopodobne, jak nigdy. To dla Paryża ostatni dzwonek na to, by zgarnąć jakiekolwiek pieniądze za swojego zawodnika, który w 2018 roku przeniósł się z Monako do stolicy Francji.

Lewandowski zamiast młodego Francuza

Okazuje się, że rewelacje transferowe związane z Mbappe w Realu powinni uważnie śledzić nie tylko ci, którzy kibicują „Królewskim”. Zagraniczne media podają, iż przyszłość młodego Francuza może mieć znaczenie dla… Roberta Lewandowskiego.

Z przedstawicielem polskiego napastnika, Pinim Zahavim, spotkali się już pracownicy PSG. Menedżer „Lewego” rozmawiał o przenosinach swojego klienta z Monachium do Paryża. Taki scenariusz nie jest wykluczony, bo w przypadku, gdy Mbappe odejdzie z PSG, szybko trzeba będzie w klubie znaleźć kogoś na jego miejsce.

Niemieckie media uważają, że Zahavi robi wszystko, by w Bayernie przygotowano dla Roberta Lewandowskiego jak najlepsze warunki przy podpisaniu kolejnej umowy. Kontrakt Polaka z bawarskim klubem wygasa w 2023 roku, ale ostatnio RL9 skarżył się na to, iż jeszcze nikt w Monachium na poważnie nie rozmawiał z nim o przyszłości.

Zahavi już po spotkaniu w PSG

Spotkanie Zahavi’ego z przedstawicielami PSG rzeczywiście jest tym, czego niekoniecznie się spodziewano. Mówiło się jakiś czas temu, że „Lewemu” była już proponowana gra w Ligue 1 w barwach wicemistrza tych rozgrywek, jednak sam zawodnik zdecydował się odrzucić tę ofertę ze względu na niesatysfakcjonujący poziom sportowy francuskiej ekstraklasy.

Lewandowski to jedno z kilku nazwisk, jakie w ostatnim czasie słyszy się w kontekście przenosin do PSG. W Paryżu marzą o stworzeniu na boisku duetu Messi – Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk podobno jeszcze nie otrzymał od paryskiego klubu żadnej konkretnej propozycji. Juventus, aktualny pracodawca CR7, informuje za to, że gwiazdor na pewno zostanie w zespole.

5 / 5. Ocen: 2

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button