Lewandowski chwali kolegów z zespołu po remisie z Anglią

Nie byłoby remisu reprezentacji Polski z Anglią, gdyby nie kapitalne dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego, który idealnie wrzucił piłkę na przedpole bramki rywala, gdzie dopadł do niej Damian Szymański. Kapitan reprezentacji Polski jednak nie czuje się bohaterem tego pojedynku i wskazuje na dobrą postawę swoich młodszych kolegów oraz dobrą grę całego zespołu. Co dokładnie powiedział Robert Lewandowski po meczu z Anglią?

Lewandowski chwali kolegów z zespołu po remisie z Anglią

Lewandowski docenił Buksę i Świderskiego

Robert Lewandowski, najlepszy obcokrajowiec w historii niemieckiego futbolu klubowego, w reprezentacji Polski jest nie tylko podstawowym napastnikiem, ale też kapitanem drużyny i jej rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę występów i zdobytych bramek. Pomimo statusu gwiazdy 33-latek, który popisał się fantastyczną asystą w meczu z Anglią, rozumie, że tak naprawdę na boisku liczy się zespół i jak na kapitana przystało, po środowym meczu docenił swoich kolegów z zespołu.

„Adam Buksa pokazał się na tym zgrupowaniu i we wrześniowych meczach z bardzo dobrej strony. Karol Świderski również miał swoje momenty. Gdyby murawa była bardziej mokra, to może nawet trafiłby w piłkę i strzelił gola Anglikom? – zastanawia się Lewandowski i dodaje po chwili: – Najważniejsze jest jednak to, że jeśli przeprowadzamy zmiany, to nie musimy się martwić, bo ten wysoki poziom jest zachowany. Oczywiście, jeśli kontuzjowani zawodnicy wrócą do gry, to ta siła rażenia będzie jeszcze większa.” – powiedział na gorąco po meczu popularny „Lewy”.

Kapitan polskiej drużyny narodowej zwrócił też uwagę na zmianę stylu gry pod wodzą kadry. Robert Lewandowski wskazał, że w rywalizacji z „Synami Albionu” nie było gry długimi piłkami na oślep tylko spokojnie budowanie akcji. Dobrze wyglądało to zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej brakowało już jakości i stąd wzięły się problemy.

Generalnie jednak trudno nie być zadowolonym z wczorajszego spotkania i całego wrześniowego zgrupowania, które kończymy z siedmioma dodatkowymi punktami i mamy coraz większe szanse na awans do baraży, poprzez które można wywalczyć udział w katarskim mundialu.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button