Legia zrobiła wrażenie na Czechach

Legia Warszawa zremisowała 2:2 ze Slavią Praga w pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Czeskie media po tym spotkaniu zaczęły znacznie poważniej traktować klub z Polski, obawiając się o przyszłość prażan w pucharach.

Legia zrobiła wrażenie na Czechach
Legia zrobiła wrażenie na Czechach

Pieniądze nie grają w piłkę

Zespół Legii Warszawa był skazywany na pożarcie w dwumeczu ze Slavią Praga. Czeski klub dysponuje nie tylko znacznie większym budżetem od polskiego klubu, ale przy tym może pochwalić się sukcesami na arenie europejskiej, czego o warszawskiej drużynie powiedzieć nie można. Składy obu klubów też wyceniane są diametralnie inaczej. Pieniądze jednak nie grają, co po raz kolejny zdało się potwierdzić.

Po remisie Legii ze Slavią w czeskich mediach pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy w kierunku drużyny z Pragi. Wielu dziennikarzy podkreślało dysproporcję finansową, a jednocześnie kąsało Slavię za to, że dwukrotnie musiała wychodzić spod topora i nie była w stanie udokumentować swojej piłkarskiej przewagi. Wszyscy u naszych południowych sąsiadów są przekonani, że bez poprawy gry o awans będzie wyjątkowo trudno.

Legia – Slavia. Bukmacherzy już tak w Czechów nie wierzą

Najlepsi bukmacherzy w Polsce dość szybko wystawili kursy na dwumecz Legii ze Slavią. Od samego początku faworytem był zespół z Czech i nadal tak jest. Mimo to, wygrana przyjezdnych w Warszawie to kurs nieco ponad 2.30, gdzie w pierwszym pojedynku było to w okolicach 1.50.

W Czechach podkreśla się to, że celem Slavii na ten sezon była Liga Mistrzów, tymczasem nie jest ona wcale blisko nawet gry w Lidze Europy. Dla wielu kibiców klubu z Pragi rzeczą nie do przyjęcia będzie jedynie gra w Lidze Konferencji.

Jakie przyczyny słabego występu Slavii widzi się u naszych południowych sąsiadów? Podkreśla się przede wszystkim bardzo słabe relacje obrony ze stojącym w bramce Ondrejem Kolarem. Poprawić też należałoby końcówki, które w tym sezonie są prawdziwą zmorą ekipy ze stolicy Czech.

Dwa celne (i cenne) strzały

Nie przeszły bez echa także wymowne statystyki. Legia Warszawa przeciwko Slavii oddała zaledwie dwa celne strzały, które zostały zamienione na taką samą ilość goli. Mimo że po stronie gospodarzy prób pokonania bramkarza było znacznie więcej, nie zdało to żadnego rezultatu.

Rewanż Legia Warszawa – Slavia Praga odbędzie się w dniu 26 czerwca, czyli w najbliższy czwartek. Początek zaplanowany został na godzinę 21.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X