Legia wzmacnia skład przed meczami w Lidze Europy

Letnie okno transferowe zamknęło się w Polsce dzień później niż w najmocniejszych ligach Starego Kontynentu, czyli o godzinie 23:59 w środę 1 września. W ostatniej chwili swoją kadrę wzmocniła Legia Warszawa, która rzutem na taśmę zakontraktowała dwóch nowych zawodników. Obaj wyglądają na solidne wzmocnienia dla „Wojskowych” nie tylko w kontekście rywalizacji na krajowym podwórku, ale i w Lidze Europy UEFA.

Legia wzmacnia skład przed meczami w Lidze Europy (Fot.: Legia Warszawa/Mateusz Kostrzewa)

Pomocnik Ferencvarosu Budapeszt zagra w Legii Warszawa

26-letni pomocnik Ihor Kharatin, reprezentant Ukrainy oraz zeszłoroczny uczestnik rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2023/2024 – poinformował w środowe popołudnie stołeczny klub. Kharatin jest trzykrotnym mistrzem Węgier ze swoim poprzednim klubem. Najnowszy nabytek warszawian rozegrał w narodowych barwach łącznie cztery spotkania. Jego doświadczenie w europejskich pucharach jest jednak znacznie większe. Poza wspomnianymi występami w LM, za czasów gry w Zorii Ługańsk rywalizował też w Lidze Europy UEFA m.in. z Manchesterem United czy hiszpańskim Athletic Bilbao.

„Pozyskaliśmy zawodnika o profilu, którego brakowało nam do tej pory w kadrze. Jestem przekonany, że Ihor Kharatin wniesie dużo jakości do zespołu, dzieląc się swoim dotychczasowym doświadczeniem i będzie wzmocnieniem naszej drużyny. Reprezentant Ukrainy gra na pozycji defensywnego pomocnika, posiada bardzo dobre warunki fizyczne, świetnie gra w powietrzu i jest niebezpieczny przy stałych fragmentach gry.” – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Środkowy pomocnik w barwach Legii Warszawa występował będzie z numerem „14” Według doniesień medialnych 15-krotni Mistrzowie Polski musieli wyłożyć za niego okrągłą sumę. Mowa o kwocie rzędu jednego miliona w europejskiej walucie.

Talent z Kosowa wzmocnił Legię Warszawa

W środę do Warszawy przyleciał też 22-letni Lirim Kastrati, występujący na pozycji prawoskrzydłowego, który po przejściu testów medycznych podpisał kontrakt ze stołecznym klubem, zamykając tym samym kadrę zespołu na rundę jesienną sezonu 2021/22. O ile „Wojskowi” nie zdecydują się sięgnąć po jakiegoś zawodnika na zasadzie wolnego transferu, bo taka możliwość nawet po zamknięciu letniego okna istnieje. Co można powiedzieć o nowym zawodniku?

Lirim Kastrati trafił do GNK Dinama Zagrzeb 16 lutego 2020 roku z NK Lokomotiva Zagrzeb. Według doniesień medialnych miał kosztować 2 miliony euro. Na dobre odpalił w minionym sezonie, podczas którego rozegrał 41 spotkań, strzelając w nich cztery bramki i notując siedem asyst. Dobra postawa w klubie zaowocowała powołaniem do drużyny narodowej, w której zagrał 14 meczów.

Co ciekawe, Kastrati w bieżącym sezonie zagrał przeciwko Legii Warszawa w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. Teraz przechodzi do „Wojskowych” za kwotę sięgającą 1,5 miliona w europejskiej walucie, gdzie postara się godnie zastąpić sprzedanego do Celticu Glasgow Josipa Juranovicia.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button