Legia Warszawa może w 4. rundzie Ligi Konferencji rozegrać spotkanie domowe u siebie, przy Łazienkowskiej, natomiast rewanż… na stadionie Wisły Kraków. Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy – co dokładnie musi się wydarzyć?

Legia zagra wyjazd w Lidze Konferencji w Krakowie?
Warszawska Legia obecnie ma przed sobą dwumecz w 3. rundzie eliminacji do Ligi Europy. Stołeczny klub zagwarantował sobie miejsce w kwalifikacjach do tych rozgrywek, zdobywając Puchar Polski. Najbliższym rywalem warszawskiej ekipy będzie AEK Larnaka.
Jeżeli polskiej drużynie nie uda się przejść do ostatniej fazy przed właściwymi rozgrywkami Europa League, dostanie się do 4. rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji UEFA. Tam z kolei wśród potencjalnych rywali – obok Rapidu Wiedeń, Crystal Palace czy Shamrock Rovers czeka przegrany z pary Panathinaikos – Szachtar Donieck. I właśnie w tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać, bo jeśli polska drużyna zagra z ukraińską, to starcie „domowe” Szachtara odbędzie się… w Krakowie.
Tym samym może dojść do sytuacji, kiedy Legia mecz wyjazdowy w el. do Ligi Konferencji będzie mogła zagrać nie daleko poza krajem, lecz stosunkowo blisko, jak na realia gry w pucharach. Dla fanów warszawskiej drużyny byłaby to podwójnie interesująca sytuacja, gdyż nie od dzisiaj wiadomo, iż Wisła Kraków to jeden z odwiecznych rywali Legionistów. Na trybunach mogłaby panować interesująca atmosfera, a wokół niego – jak nigdy wcześniej – mogłoby przebywać wielu kibiców z Warszawy.
Mimo że przedstawiony scenariusz jak najbardziej jest możliwy, wydaje się – mimo wszystko – mało prawdopodobny w praktyce. Szachtar nie wydaje się być obecnie w formie, która miałaby sprawić, iż Panathinaikos wyeliminuje go z walki o Ligę Europy. Legia też nie jest skazywana na porażkę przeciwko AEK, co komplikuje sprawę jeszcze bardziej.
Kto z kim będzie mógł zagrać w 4. rundzie eliminacyjnej do wszystkich rozgrywek pucharowych dowiemy się już niedługo, bo po godzinie 12 w ten poniedziałek, 4 sierpnia. Najpierw poznamy pary fazy play-off eliminacji do Ligi Mistrzów, a potem kolejno rozlosowywane będą pojedynki w ramach Ligi Europy orz Ligi Konferencji. Dzięki dobrym występom wszystkich ekstraklasowiczów, Polaków będzie interesować każde z tych wydarzeń.

