Lechia Gdańsk- Śląsk Wrocław: Typy, kursy (05.02.2022)

Z zimowego snu budzi się PKO BP Ekstraklasa. W ostatnim sobotnim meczu Lechia zmierzy się ze Śląskiem. Obie drużyny potrzebują punktów, bo ostatnio nie wiodło się zbyt dobrze, kto zaprezentuje się lepiej po ligowej przerwie? 

lechia śląsk typy
Lechia Gdańsk- Śląsk Wrocław: Typy, kursy (05.02.2022) (grafika: wroclaw.pl)

Typy na Lechia Gdańsk- Śląsk Wrocław: 20. kolejka PKO BP Ekstraklasy (godz. 20:00, 05.02.2022)

Kursy bukmacherów: 

  • 2.20 – 3.50 – 3.55 (Superbet
  • 2.21 – 3.48 – 3.45 (Fortuna)
  • 2.10 – 3.40 – 3.60 (STS)

Jak było w sparingach? 

Obie drużyny na okres przygotowawczy wybrały słoneczną Turcję. Gdańszczanie w przerwie między rundami rozegrali cztery gry kontrolne: Dwie z nich wygrali, jedną zremisowali, a jedną przegrali. Podopieczni Jacka Magiery zagrali o jeden mecz więcej. Trzy z nich wygrali, jeden zremisowali, a jeden przegrali.

Co nowego w składach?  

Przerwa zimowa jest również okazją, by „przewietrzyć szatnię”. Gdańsk opuścili już m.in. Zlatan Alomerovic, Bartosz Kopacz i Mateusz Żukowski. W ich miejsce przyszli: Michał Buchalik, Tomasz Neugebauer, David Stec oraz Christian Clemens. Kadrę Śląska wzmocnili z kolei: Dennis Jastrzembski, Daniel Leto Gretarsson, Filip Gryglak, Fabian Piasecki czy Piotr Samiec-Talar.    

W oczekiwaniu na nowe otwarcie 

Lechia zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli. Zgromadziła na swoim koncie 33 punkty. Śląsk ma o 9 „oczek mniej, co daje mu 10 lokatę. Obie drużyny liczą na nowe otwarcie, bo końcówkę ubiegłego roku miał fatalną. Podopieczny Tomasza Kaczmarka w ostatnich pięciu spotkaniach zgromadzili ledwie cztery punkty. Śląsk zaliczył jeszcze większy „popis’, bo był o punkt gorszy. Jednym zdaniem: jest się z czego odbijać. 

STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus bez depozytu

Śląsk bez lidera 

problem w tym, że we Wrocławiu trudno o optymizm. Z drużyną do Gdańska nie przyjechał bowiem jej najlepszy strzelec,Erik Exposito, Hiszpan jesienią zdobył 9 goli, czyli niemal 1/3 dorobku całej drużyny, Z powodu koronawirusa nie przepracował okresu przygotowawczego, dodatkowo w Śląsku liczą się z jego odejściem: „Cały czas liczę się z odejściem Erika. Ten transfer jeszcze się nie dokonał, ale może się to stać. Z tego co wiem, zostały szczegóły” –powiedział trener Magiera na przedmeczowej konferencji prasowej. W tej sytuacji o zdobywanie bramek ma zadbać, powracający z wypożyczenia Fabian piasecki. 

Lechia musi zacząć wygrywać 

Gdańszczanie wciąż mają pucharowe aspiracje. Pod koniec roku jednak mocno wyhamowali i teraz muszą gonić peleton. Śląsk to niewygodny rywal, ale pozbawiony swojego lidera może być nieco „bezzębny z przodu”. Lechia powinna ten fakt wykorzystać. 

Typy na mecz Lechia Gdańsk- Śląsk Wrocław: wygrana Lechii (kurs 2.20 na www.Superbet.pl)

Przygotował: Oskar Struk.  


3.7 / 5. Ocen: 3

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button