Kulesza spotkał się z Michniewiczem! Co dalej z selekcjonerem? [KOMUNIKAT PZPN]

W dniu 15 grudnia 2022 roku w warszawskiej siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie zarządu piłkarskiej centrali, w którym uczestniczył selekcjoner reprezentacji naszego kraju, Czesław Michniewicz. Co przyniosło to spotkanie?

(Fot.: PZPN via Łączy Nas Piłka on YouTube)

Ważą się losy Czesław Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski

Czwartkowe spotkanie było drugim, jakie odbył trener Czesław Michniewicz z władzami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Pierwsze miało miejsce kilka dni temu. Podczas niego szkoleniowiec dowiedział się, że szef piłkarskiej federacji nie skorzysta z klauzuli umożliwiającej automatyczne przedłużenie kontraktu, który wygasa z końcem 2022 roku.

W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z selekcjonerem reprezentacji Polski Czesławem Michniewiczem.

Polski Związek Piłki Nożnej nie skorzystał z klauzuli umownej, która umożliwiała jednostronne przedłużenie kontraktu selekcjonera. Jednocześnie PZPN informuje, że kwestia dalszej współpracy pomiędzy federacją a Czesławem Michniewiczem jest tematem rozmów stron.

Kontrakt selekcjonera Czesława Michniewicza obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku, w związku z czym decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia umowy z trenerem zostanie podjęta w najbliższych dniach.

Podczas drugiego spotkania, tym razem z całym Zarządem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Czesław Michniewicz przedstawił raport z występu drużyny narodowej w turnieju finałowym FIFA Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, a następnie toczyła się dyskusja na jego temat, co zdradził Sekretarz Generalny PZPN.

Odbyliśmy konstruktywną, prawie dwugodzinną rozmowę. Selekcjoner podsumował zarówno aspekt sportowy mundialu, w szczególności osiągnięty wynik, który należy ocenić pozytywnie, jak i kwestie organizacyjne, wśród których niewątpliwie są sytuacje mogące spotkać się z krytyką. W najbliższym czasie prezes Cezary Kulesza podejmie decyzję w sprawie selekcjonera drużyny narodowej. Nie chciałbym jednak teraz deklarować konkretnych terminów, aby nie być zakładnikiem swoich słów – powiedział Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

Choć w ostatnich dniach pojawiło się mnóstwo artykułów na temat ewentualnych zastępców Czesława Michniewicza, również na naszych łamach, to coraz więcej zaczyna wskazywać na to, że obecny szkoleniowiec poprowadzi Biało-Czerwonych również podczas eliminacji UEFA EURO 2024.

Selekcjoner będzie prawdopodobnie ten sam, ale nie taki sam. Trener Michniewicz deklarował już publicznie, że w najbliższych meczach styl gry jego drużyny zmieni się na zdecydowanie bardziej ofensywny. To samo mieli podobno usłyszeć członkowie Zarządu PZPN. Odpowiedź na pytanie, czy w te zapowiedzi naprawdę uwierzyli poznamy w najbliższych dniach.

Źródło: meczyki.org/PZPN

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x