W dniu 15 grudnia 2022 roku w warszawskiej siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie zarządu piłkarskiej centrali, w którym uczestniczył selekcjoner reprezentacji naszego kraju, Czesław Michniewicz. Co przyniosło to spotkanie?

Ważą się losy Czesław Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski
Czwartkowe spotkanie było drugim, jakie odbył trener Czesław Michniewicz z władzami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Pierwsze miało miejsce kilka dni temu. Podczas niego szkoleniowiec dowiedział się, że szef piłkarskiej federacji nie skorzysta z klauzuli umożliwiającej automatyczne przedłużenie kontraktu, który wygasa z końcem 2022 roku.
W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z selekcjonerem reprezentacji Polski Czesławem Michniewiczem. Polski Związek Piłki Nożnej nie skorzystał z klauzuli umownej, która umożliwiała jednostronne przedłużenie kontraktu selekcjonera. Jednocześnie PZPN informuje, że kwestia dalszej współpracy pomiędzy federacją a Czesławem Michniewiczem jest tematem rozmów stron. Kontrakt selekcjonera Czesława Michniewicza obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku, w związku z czym decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia umowy z trenerem zostanie podjęta w najbliższych dniach. |
Podczas drugiego spotkania, tym razem z całym Zarządem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Czesław Michniewicz przedstawił raport z występu drużyny narodowej w turnieju finałowym FIFA Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, a następnie toczyła się dyskusja na jego temat, co zdradził Sekretarz Generalny PZPN.
Odbyliśmy konstruktywną, prawie dwugodzinną rozmowę. Selekcjoner podsumował zarówno aspekt sportowy mundialu, w szczególności osiągnięty wynik, który należy ocenić pozytywnie, jak i kwestie organizacyjne, wśród których niewątpliwie są sytuacje mogące spotkać się z krytyką. W najbliższym czasie prezes Cezary Kulesza podejmie decyzję w sprawie selekcjonera drużyny narodowej. Nie chciałbym jednak teraz deklarować konkretnych terminów, aby nie być zakładnikiem swoich słów – powiedział Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.
Choć w ostatnich dniach pojawiło się mnóstwo artykułów na temat ewentualnych zastępców Czesława Michniewicza, również na naszych łamach, to coraz więcej zaczyna wskazywać na to, że obecny szkoleniowiec poprowadzi Biało-Czerwonych również podczas eliminacji UEFA EURO 2024.
Selekcjoner będzie prawdopodobnie ten sam, ale nie taki sam. Trener Michniewicz deklarował już publicznie, że w najbliższych meczach styl gry jego drużyny zmieni się na zdecydowanie bardziej ofensywny. To samo mieli podobno usłyszeć członkowie Zarządu PZPN. Odpowiedź na pytanie, czy w te zapowiedzi naprawdę uwierzyli poznamy w najbliższych dniach.
Źródło: meczyki.org/PZPN