Kubica szybszy od Schumachera w kwalifikacjach do Grand Prix Holandii!

W sobotnie popołudnie odbyły się kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Holandii. Niespodziewanie wystartował w nich Robert Kubica, na co dzień rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN, który musiał w ostatniej chwili zastąpił słynnego Kimiego Raikkonena, u którego wykryto koronawirusa. Jak wypadł polski kierowca na torze na torze Zandvoort?

Kubica szybszy od Schumachera w kwalifikacjach do Grand Prix Holandii! (Fot.: Alfa Romeo Racing Orlen/Twitter)

GP Holandii: Kubica na 18. miejscu w kwalifikacjach

Sobotni występ był dla Roberta Kubicy pierwszym w tegorocznym sezonie Formuły 1, nie licząc treningów. W zgodnej opinii ekspertów, rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN powinien zająć w kwalifikacjach ostatnie, dwudzieste miejsce, ale waleczny Polak sprawił specom małego psikusa.

Nasz zawodnik co prawda faktycznie odpadł z dalszej rywalizacji już w Q3, ale zdołał wyprzedzić obu kierowców Haasa, Micka Schumachera i Nikita Mazepina. Dzięki temu Rober Kubica do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Holandii wystartuje z tej samej linii, co Sebastian Vettel, jeżdżący w bolidzie Aston Martin.

O której początek Grand Prix Holandii w Formule 1? Start zaplanowano na godzinę 15:00, a wyścig odbędzie się na dystansie 72 okrążeń. Wypada trzymać kciuki, żeby Robertowi Kubicy udało się go ukończyć i przeskoczyć na torze kilku rywali, choć łatwo o to nie będzie. Zdobycie jakichkolwiek punktów graniczy wręcz z cudem.

Przypominamy, że po dwunastu wyścigach na czele klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Formuły 1 znajduje się Lewis Hamilton z Mercedesa, który o trzy punkty wyprzedza Maxa Verstappena z Red Bull Racing. Poza GP Holandii do końca sezonu pozostało jeszcze dziewięć wyścigów.

Formuła 1: Wyniki kwalifikacji do GP Holandii

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Kubica szybszy od Schumachera w kwalifikacjach do Grand Prix Holandii!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P