Kto trenerem siatkarzy? O to faworyt bukmachera Forbet!

W polskiej siatkówce nadszedł czas wyborów! Najpierw poznamy nowego prezesa i zarząd, który po rozpoczęciu pracy wybierze trenerów reprezentacji mężczyzn i kobiet. Bukmacherzy forBET już wystawili kursy na potencjalnych następców Vitala Heynena!

Kto trenerem siatkarzy? O to faworyt bukmachera Forbet!

Umowa Belga z PZPS wygasa z końcem września. Związek nie potwierdził oficjalnie, że to koniec współpracy, ale trener pożegnał się już z zawodnikami i kibicami. Jego los był praktycznie przesądzony po nieudanych igrzyskach olimpijskich, niedosyt pozostał także po mistrzostwach Europy (brązowy medal). Natychmiast ruszyły spekulacje o następcy.

Faworytem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski jest Nikola Grbić. Kurs na Serba wynosi 1.80, czyli obstawiając 100 PLN można wygrać 180 PLN (minus podatek). Grbić zna polskich siatkarzy i realia, przez dwa lata prowadził ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle i wygrał z tym klubem Ligę Mistrzów! Obecnie jest trenerem jednego z najmocniejszych klubów świata Sir Safety Perugia, mógłby jednak łączyć obowiązki z prowadzeniem reprezentacji. W przeszłości podkreślał, że praca z Biało-Czerwonymi byłby dla niego czymś niesamowitym.

W ostatnich dniach wzrosły notowania Lorenzo Bernardiego. Kurs na włoskiego szkoleniowca wynosi w forBET 3.50. Według dziennikarzy „Przeglądu Sportowego”, to właśnie Bernardi jest kandydatem numer 1. On również zna polskich zawodników, bo pracował w Jastrzębskim Węglu. W przeciwieństwie do Grbica, nie ma jednak doświadczenie w pracy z reprezentacjami.

Kolejni kandydaci są świetnie znani kibicom w Polsce. Trzeci na liście jest Stephane Antiga (5.00), a czwarty Andrea Anastasi (7.00). Martwi brak mocnych, polskich kandydatów. Najwyżej stoją notowania Michała Winiarskiego (15.00) , który od 2019 jest trenerem Trefla Sopot i zbiera dobre recenzje. Wydaje się, że Winiarski i reprezentacja są sobie pisani, ale chyba jeszcze nie w tej chwili. Inni polscy kandydaci to Michał Bąkiewicz (25.00), Jacek Nawrocki (25.00) i Andrzej Kowal (70.00). Analitycy forBET nie są w tej kwestii optymistami – kurs na trenera z zagranicy to 1.16, na Polaka 6.00. Dodajmy, że ostatnim polskim trenerem kadry był Stanisław Gościniak w latach 2003-04.

Następca Vitala Heynena, kursy forBET

Nikola Grbić – kurs 1.80
Lorenzo Bernardi – 3.50
Andrea Anastasi – 7.00
Andrea Gardini – 7.00
Vital Heynen (kolejna kadencja) – 15.00 Władimir Alekno – 15.00

Michał Winiarski – 15.00 Michał Bąkiewicz – 25.00 Jacek Nawrocki – 25.00 Daniel Castellani – 50.00 Raul Lozano – 50.00 Andrzej Kowal – 70.00

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Kto trenerem siatkarzy? O to faworyt bukmachera Forbet!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P