Kto mistrzem świata w beach soccerze?

W niedzielę 29 sierpnia poznamy zwycięzcę tegorocznych mistrzostw świata w beach soccerze. Dla kogo puchar najlepszej ekipy piłki plażowej na naszym globie?

Kto mistrzem świata w beach soccerze?
Kto mistrzem świata w beach soccerze?

MŚ bez reprezentacji Polski

Podczas MŚ 2021 rywalizują ze sobą drużyny reprezentujące 16 krajów. Ekipy podzielone są na cztery grupy. Z każdej awans do ćwierćfinałów uzyskują dwa zespoły z najwyższych miejsc w tabeli. Najwięcej mamy przedstawicieli Europy. Ze Starego Kontynentu na stadionie Łużniki występują Białoruś, Portugalia, Hiszpania i Szwajcaria.

Niestety, na mundialu nie ma reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni w turnieju kwalifikacyjnym przegrali z Białorusią i Hiszpanią, przez co nie udało im się zdobyć kwalifikacji do imprezy.

Najciekawsze spotkania przed nami

Mistrzostwa świata w beach soccerze rozpoczęły się 19 sierpnia. Zgodnie z terminarzem, potrafią dokładnie dziewięć dni. Ostatnie mecze fazy grupowej odbędą się 23 i 24 sierpnia. W środę czeka piłkarzy przerwa, natomiast od czwartku rozpoczną walkę o miejsca w półfinałach, które zostały zaplanowane na 28 sierpnia.

We wtorek 24 sierpnia kibiców czekają bardzo ciekawe spotkania jak Urugwaj – Portugalia oraz Brazylia – Białoruś. Co ciekawe, faworyzowani „Canarinhos” na samym początku turnieju nie poradzili sobie ze Szwajcarią. Swoje pierwsze zwycięstwo na MŚ odnieśli dopiero w pojedynku z Salwadorem.

Podczas trwających mistrzostw nie tylko Brazylia negatywnie zaskoczyła swoich fanów. Niespodziewaną porażkę odniosła również Portugalia, która nie poradziła sobie z Senegalem. Przypominamy, że to właśnie piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego są aktualnymi mistrzami globu.

Pewna miejsca w 1/4 finału jest Szwajcaria. Pokonała ona nie tylko Brazylię, ale także Białoruś. Awans powinny też uzyskać takie zespoły jak Portugalia, Urugwaj oraz Brazylia.

Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe odbędą się w czwartek, tj. 26 sierpnia. Pojedynek numer jeden wystartuje o 14.00, natomiast kolejny – o 15.30. Dzień z 1/4 finału zakończy się pojedynkami o 18.00 i 19.30.

Mecze w strefie medalowej zaplanowane są na 28 i 29 sierpnia. O 17.00 w sobotę odbędzie się pierwszy półfinał, a ostatni będzie startował o 18.30. W tych samych godzinach odbędą się w niedziele pojedynki o „krążki”. Mecz o brąz wcześniej, a finał – później.

Dobrą wiadomością dla kibiców piłki plażowej jest to, że każdy mecz MŚ 2021 w beach soccerze można obejrzeć w polskiej telewizji zupełnie za darmo. Relacje pokazuje TVP – zarówno na stronie internetowej, jak i w otwartym kanale tradycyjnym.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X