Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła decyzję ws. finału Fortuna Pucharu Polski!

W dniu 5 maja 2023 roku odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, podczas którego podjęto decyzje o uznaniu odpowiedzialności dyscyplinarnej i nałożeniu kar związanych z wydarzeniami podczas meczu finałowego Fortuna Pucharu Polski Legia Warszawa – Raków Częstochowa, rozegranego we wtorek 2 maja 2023 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

fortuna puchar polski
Decyzje KD PZPN z 5.05.2023 (Fot.: PZPN/LaczyNasPilka on YouTube)

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała zawodników Legii i Rakowa

Podczas finałowego pojedynku Fortuna Pucharu Polski 2023 doszło do gorszących scen, które musiały stać się przedmiotem badania przez organy dyscyplinarne piłkarskiej centrali. W trakcie, ale też po zakończeniu rywalizacji miały miejsce sytuacje, które daleko wykraczały poza sportową rywalizację w myśl zasady fair play.

Zdarzenia te były szeroko komentowane przez piłkarzy i trenerów, ale też przez kibiców i innych obserwatorów tego wydarzenia, więc nie będziemy do nich szczegółowo wracać. Skupmy się na konsekwencjach.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła:

  1. Ukarać zawodnika klubu Legia Warszawa Filipa Mladenovicia, za przewinienie dyscyplinarne:

    – karą zasadniczą – karą dyskwalifikacji w rozgrywkach ligowych i pucharowych w wymiarze 3 (trzech) miesięcy;
    – karą dodatkową – karą pieniężną w wymiarze 120 000 zł.
  1. Ukarać zawodnika klubu Legia Warszawa Yuriego Oliveirę Ribeiro:
    – za faul taktyczny – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 (jednego) meczu w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski;
    – za zachowanie zawodnika po meczu (odepchnięcie przeciwnika – naruszenie nietykalności cielesnej) – karą dyskwalifikacji w wymiarze 3 (trzech) meczów w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

Ponadto Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła także wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec zawodnika Rakowa Częstochowa Iviego Lopeza za zachowanie podczas meczu finałowego Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa.

Dzień wcześniej, w czwartek 4 maja 2023 roku, Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała także zawodnika klubu Raków Częstochowa Jeana Carlosa Silvę dyskwalifikacją w wymiarze 3 (trzech) meczów w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

Piątkowa decyzja KD PZPN podjęta ws. Filipa Mladenovicia oznacza, że serbskiego obrońcy nie zobaczymy w niedzielnym hicie 31. kolejki PKO Ekstraklasy oraz we wszystkich innych meczach bieżącego sezonu oraz prawdopodobnie w trzech pierwszych kolejkach sezonu 2023/24, jeśli zawodnik łączony z przenosinami do Panathinaikosu Ateny zdecyduje się jednak pozostać w Legii Warszawa.

Źródło: meczyki.org/PZPN

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds