Kolkata Knight Riders w play-offach IPL po wygranej nad Mumbai Indians

Zespół Kolkata Knight Riders pokonał aktualnych mistrzów ligi indyjskiej, Mumbai Indians, w czwartkowym spotkaniu w ramach IPL krykieta. Tym samym zagwarantował sobie udział w play-offach rywalizacji. Podopieczni Eoina Morgana finalnie triumfowali przewagą siedmiu bramek nad swoimi rywalami. Najwięcej do powiedzenia w wygranej mieli Rahul Tripathi oraz Ventakesh. Obaj zdołali zdobyć tak zwanie „pięćdziesiątki”. To druga wygrana z rzędu zespołu Kolkata Knight Riders od czasu wznowienia ligi indyjskiej.

Kolkata Knight Riders w play-offach IPL po wygranej nad Mumbai Indians

Kolkata Knight Riders miało nieco łatwiejsze zadanie, gdyż drużyna z Mumbaju nie radzi sobie ostatnio zbyt dobrze Od czasu restartu ligi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przegrała oba swoje spotkania, w tym to ostatnie z Chennai Super Kings w ubiegłą niedzielę. W zaciekłej rywalizacji z Knight Riders nie poradziła sobie dobrze z narzuconą na nią presją, co finalnie doprowadziło do jej przegranej. Przed obiema drużynami jeszcze pięć spotkań przed meczami play-offowymiChoć Kolkata Knight Riders już zagwarantowało sobie w nich udział, Mumbai Indians wciąż muszą o niego walczyć. Jak się okazuje, wcale nie będzie to takie łatwe.

W swoim najbliższym spotkaniu Kolkata Knight Riders podejmie zespół Chennai Super Kings, aktualnie znajdujący się na drugim miejscu w grupie. Mumbai Indians wcześniej, ale tego samego dniazawalczy z trzecią drużyną IPL – zespołem Chennai Super Kings. To właśnie w tym spotkaniu będzie mogła upatrywać swojego awansu do fazy play-off rozgrywek.

Aktualna tabela Indian Premier League 2021

  1. Delhi Capitals – 14 punktów
  2. Chennai Super Kings – 12 punktów
  3. Royal Challengers Bangalore – 10 punktów
  4. Kolkata Knight Riders – 8 punktów
  5. Rajasthan Royals – 8 punktów
  6. Mumbai Indians – 8 punktów
  7. Kings XI Punjab – 6 punktów
  8. Sunrisers Hyderabad – 2 punkty

Warto mieć na uwadze, że zespoły Chennai Super Kings, Royal Challengers Bangaolore, Rajasthal Roylas i Sunrisers Hyderabad rozegrały po osiem spotkań (a reszta – dziewięć). W ich sytuacji ligowej wciąż może się nieco zmienić.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Kolkata Knight Riders w play-offach IPL po wygranej nad Mumbai Indians

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P