Ładowanie...

Kolejny Polak wraca z zagranicy do Ekstraklasy!

Maksymilian KotowskiMaksymilian Kotowski
26 stycznia 2026 11:30
Kolejny Polak wraca z zagranicy do Ekstraklasy!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pozyskała 21-letniego Miłosza Matysika z cypryjskiego klubu Aris Limassol na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2026 roku z opcją transferu definitywnego.

Miłosz Matysik zagra w Niecieczy

Miłosz Matysik dołączył do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza na mocy umowy, która będzie obowiązywać przez najbliższe półtora roku. W porozumieniu z Aris Limassol uwzględniono zapis umożliwiający klubowi z Niecieczy wykupienie piłkarza.

Nowy nabytek zespołu mierzy 190 cm wzrostu i będzie występował w barwach nowej drużyny z numerem „32”. Matysik trafił do Niecieczy bezpośrednio z Cypru, gdzie podpisał kontrakt w styczniu 2024 roku.

Urodzony 26 kwietnia 2004 roku w Białymstoku zawodnik jest wychowankiem akademii Jagiellonii Białystok. W klubie tym przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowe, debiutując na poziomie seniorskim w zespole rezerw. Pierwszy występ w Ekstraklasie zaliczył 7 lutego 2021 roku w meczu przeciwko Wiśle Kraków.

W sezonach 2021/22 oraz 2022/23 Matysik regularnie pojawiał się w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce jako zawodnik pierwszej drużyny Jagiellonii. W trakcie swojej dotychczasowej kariery Miłosz Matysik odnotował również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Podczas obecnych rozgrywek Polak wystąpił na Cyprze łącznie w 5 spotkaniach, notując na boisku występy przez 144 minuty. W tym czasie zobaczył jedną żółtą i jedną czerwoną kartkę. Ta ostatnia sprawiła, że był zawieszony w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach – przeciwko ekipie Ethnikosu oraz Omonii Nikozja.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarzZaloguj się
Ładowanie komentarzy...