Kolejny Polak w Serie A. Iwo Kaczmarski opuszcza Raków Częstochowa

Empoli oficjalnie potwierdziło transfer – Iwo Kaczmarski zawodnikiem włoskiego klubu. Kwota transferu ma opiewać na około 700 tysięcy euro, a z bonusami nawet do 1,5 miliona. Barwy Empoli reprezentuje już inny Polak – Szymon Żurkowski.

Czy Iwo Kaczmarski poradzi sobie we Włoszech? (Fot.: Twitter/@laczynaspiłka)

Kaczmarski dołączy do Empoli

Iwo Kaczmarski do Rakowa Częstochowa trafił zaledwie rok temu, podczas zimowego okienka transferowego. Korona Kielce otrzymała za swojego zawodnika 350 tysięcy euro – oznacza to, że Raków ubił kolejny świetny interes, sprzedając Kaczmarskiego za dwukrotność tej ceny.

Zainteresowanie Włochów młodym pomocnikiem jest o tyle zaskakujące, że ten nie zebrał zbyt dużego doświadczenia na polskich boiskach. W seniorskiej piłce jest to zaledwie 15 meczów w 1 lidze, 3 w Pucharze Polski i 7 w Ekstraklasie, w tym zaledwie jeden w tym sezonie. Jego pobyt w Rakowie nie był zbyt udany, jednak należy pamiętać, że Kaczmarski to zaledwie rocznik 2004, więc wszystko wskazuje na to, że w Empoli wierzą w jego talent.

Umowa transferowa skonstruowana jest w ten sposób, że do końca sezonu Kaczmarski jest formalnie na wypożyczeniu, jednak jego wykup jest obligatoryjny. Kwota wykupu to około 700 tysięcy euro, które w przypadku regularnej gry w Serie A, może wzrosnąć nawet do 1,5 miliona. Dodatkowo 10% z kwoty transferowej ma otrzymać Korona Kielce.

Wydaje się, że Empoli bardzo upodobało sobie polskich zawodników, obecnie gra tam Szymon Żurkowski, a wcześniej barwy włoskiego klubu reprezentowali gracze tacy jak: Łukasz Skorupski, Piotr Zieliński, Bartłomiej Drągowski i Adam Kokoszka.

0 / 5. Ocen: 0

Podobne do: Kolejny Polak w Serie A. Iwo Kaczmarski opuszcza Raków Częstochowa

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P