Kim jest Kamil Potrykus – Nowy scout Newcastle United?

Dziś pragniemy Wam przedstawić wyjątkową postać, która dołączyła do zespołu rekrutacyjnego Newcastle United. Mowa o Kamilu Potrykusie, człowieku, który odrzucił oferty większych klubów z Premier League na rzecz pracy w Newcastle United. Chcielibyśmy przybliżyć Wam historię tej wyjątkowej postaci, jej osiągnięcia oraz jak zdołała zaskoczyć futbolową elitę.

Kamil Potrykus
Kim jest Kamil Potrykus – Nowy scout Newcastle United?

Kamil Potrykus – Początki kariery

Kamil Potrykus swoją piłkarską podróż rozpoczął w Arce Gdynia, gdzie nie tylko pełnił rolę skauta, ale także zarządzającego działem marketingu. Po czteroletnim okresie spędzonym w tym klubie, zdecydował się podjąć swoją pierwszą rolę analityka. Pracował wówczas pod okiem trenera Czesława Michniewicza w Pogoni Szczecin. Michniewicz później stał się trenerem innych krajowych klubów oraz reprezentacji Polski. To właśnie on zatrudnił Potrykusa jako analityka oraz późniejszego drugiego trenera reprezentacji Polski w lutym 2022 roku.

Wspólnie z Michniewiczem zdołali poprowadzić polską drużynę do 1/16 finału Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Niestety, konflikt dotyczący premii dla zawodników przesłonił ich osiągnięcia w turnieju.

Kontrowersje wokół bonusów w reprezentacji Polski i nowe wyzwanie

Przesłanką do odejścia Michniewicza oraz Potrykusa było nieprzedłużenie kontraktu trenerowi po zakończeniu Mistrzostw Świata. Stało się tak po 11 miesiącach pracy. Oboje zdecydowali się odejść z reprezentacji. Michniewicz obecnie prowadzi drużynę w Arabii Saudyjskiej, ale nie udało mu się przekonać Potrykusa do towarzyszenia mu. Nowy członek sztabu Newcastle zapewnia, że jego głównym zadaniem jest aktywne wspieranie działu rekrutacyjnego w doborze zawodników na poziomie pierwszego zespołu.

Warto wspomnieć, że Kamil Potrykus wybrał ofertę Newcastle pomimo zainteresowania ze strony innych klubów Premier League. Decyzję tę argumentuje profesjonalizmem oraz rodzinna atmosferą panującą w klubie.

Kamil Potrykus – Profesjonalizm i nowy rozdział kariery

Kamil Potrykus podkreśla, że „przez prawie dziesięć lat pracy obok trenera Czesława Michniewicza oraz osiąganie praktycznie wszystkiego, co możliwe w Polsce jako asystent trenera i szef działu analiz, poczułem, że to odpowiedni moment, by wystawić swoje umiejętności na próbę.”

Dodał także: „Pomimo oferty dalszej współpracy od Michniewicza oraz propozycji z Arabii Saudyjskiej, pragnąłem zmierzyć się z jedną z najbardziej konkurencyjnych lig na świecie, czyli Premier League.”

Długotrwały proces rekrutacji w Newcastle United obejmował skrupulatną ocenę Potrykusa przez różnorodną grupę profesjonalistów, w tym członków działu HR, Dyrektora ds. Rekrutacji oraz Dyrektora Sportowego. Każda faza procesu była dokładnie przemyślana, co odzwierciedla zaangażowanie klubu w osiąganie doskonałości.

Mimo zainteresowania ze strony innych klubów Premier League, to profesjonalizm i atmosfera rodziny w Newcastle ostatecznie wpłynęły na decyzję Potrykusa o oficjalnym dołączeniu do klubu na początku lipca. To rozpoczęcie nowego, ekscytującego rozdziału w jego karierze.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Kamil Potrykus – Czy sprawdzi się w Premier League?

Kamil Potrykus to bez wątpienia postać, która wnosi ogromne doświadczenie oraz wiedzę do zespołu rekrutacyjnego Newcastle United. Jego wybór dołączenia do Newcastle United po złożonym i dokładnym procesie rekrutacji świadczy o naszym zaangażowaniu w osiągnięcie doskonałości oraz tworzenie profesjonalnego środowiska.

Jak napisano na oficjalnej stronie Newcastle – „Jesteśmy dumni z przyjęcia Kamil Potrykus do naszej drużyny i wierzymy, że jego wiedza oraz zaangażowanie przyczynią się do osiągania długotrwałego sukcesu przez nasz klub.”

5 / 5. Ocen: 11

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia zakłady bukmacherskie. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x