Kewin Sasak ponownie w PlusLidze! W jakim klubie zagra atakujący?

Zaledwie po roku przerwy na występy w czeskim Karlovarsku do Gdańska wraca 26-letni atakujący Kewin Sasak. Niedawny zmiennik Mariusza Wlazłego przychodzi do Trefla jako brązowy medalista czeskiej ekstraklasy, zdobywca Superpucharu Czech oraz ćwierćfinalista Pucharu CEV. Dzięki doświadczeniu zdobytemu za naszą południową granicą ma być jednym z liderów zespołu z Pomorza w sezonie 2023/24! To ostatni ruch Trefla Gdańsk podczas siatkarskiego okna transferowego przed nowymi rozgrywkami!

Gdzie zagra Kewin Sasak w sezonie 2023/24? (Fot.: @Trefl_Gdansk on Twitter)

Trefl Gdańsk: Kewin Sasak nowym atakującym

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, Kewin Sasak ma 26 lat i blisko 210 cm wzrostu. Co ważne, jest bardzo dobrze znany w Gdańsku, bowiem w żółto-czarnych barwach występował od sezonu 2018/2019 do końca rozgrywek 2021/2022. Przez cztery sezony atakujący wystąpił w 88 meczach PlusLigi, w których zdobył 464 punkty. Po czterech latach w Gdańsku Sasak przeniósł się do ligi czeskiej, do klubu VK CEZ Karlovarsko. Po roku występów za naszą południową granicą przyszedł czas na powrót do Trefla, gdzie przyjdzie mu zastąpić legendarnego Mariusza Wlazłego, który zakończył karierę, oraz Bartłomieja Bołądzia, który zdecydował się kontynuować karierę w innym miejscu.

Przypominamy, że w swoim pierwszym sezonie na Pomorzu Sasak był zmiennikiem Macieja Muzaja i punktował 6-krotnie, w kolejnych rozgrywkach wspierał Bartosza Filipiaka i zdobył 27 punktów, a w sezonach 2020/2021 i 2021/2022 na swojej pozycji rywalizował z Mariuszem Wlazłym. W rozgrywkach 2020/2021 zdobył 170 punktów, a w swoim ostatnim sezonie w Gdańsku 261 oczek.

Czytaj też: Godziny meczów Siatkarskiej Ligi Narodów 2023

Poprzedni sezon spędził z Czechem a przygodę z Karlovarskiem rozpoczął od wygranej walki o Superpuchar. W rozgrywkach ligowych Sasak wystąpił we wszystkich 33 meczach, w których zdobył 388 punktów. Krajowe zmagania jego drużyna zakończyła ostatecznie z brązowymi medalami.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Sasak zbierał też cenne doświadczenie na europejskich parkietach. Czesi międzynarodowe zmagania rozpoczęli od Ligi Mistrzów, gdzie trafili do jednej grupy z późniejszym triumfatorem rozgrywek Grupą Azoty ZAKSĄ oraz włoskim Itas Trentino. Następnie grali w Pucharze CEV, gdzie w ćwierćfinale musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów.

„Sezon spędzony w lidze czeskiej dał mi sporo doświadczenia. Granie w roli lidera drużyny, budowanie pewności siebie, a także ogrywanie się i sprawdzenie zdobytych umiejętności na boiskach europejskich w meczach Ligi Mistrzów, czy w Pucharze CEV to naprawdę cenna lekcja. Myślę, że zdobyte doświadczenie i umiejętności pomogą mi w przyszłym sezonie, gdy będę występował ponownie na polskich parkietach. Bardzo się cieszę z powrotu do PlusLigi, a jeszcze bardziej z tego, że wracam właśnie do Gdańska. To jedno z najlepszych miast w Polsce, a organizacja klubu jest na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim chcę rozegrać ten sezon na dobrym poziomie sportowym, pomóc jak najmocniej zespołowi. Myślę, że ciężka praca i regeneracja będą kluczowe w tak intensywnych rozgrywkach, jakie przed nami” – mówi atakujący Kewin Sasak (cytat za treflgdansk.pl).

Kewin Sasak w sezonie 2023/2024 ma być docelowo podstawowym atakującym Trefla Gdańsk. Wspierał go będzie Aliaksei Nasevich, który przed poprzednimi rozgrywkami został włączony do pierwszej drużyny Trefla jako przyjmujący. Jednak ze względu na ogromną siłę w ataku i polu serwisowym zdecydowano, że w najbliższych miesiącach będzie rozpatrywany do gry na pozycji atakującego.

„Bardzo się cieszymy, że na ataku będziemy mieć dwóch graczy z takim potencjałem. Myślę, że dla rozwoju Kewina ubiegłoroczna decyzja o wyjeździe za granicę była najlepszą, jaką mógł podjąć. Wraca do nas zdecydowanie bardziej doświadczony. Aleks jest oczywiście młodszym zawodnikiem, ale ma przed sobą świetne perspektywy. Wiemy, jak z nim pracować, by się dalej rozwijał, a gdy on także da z siebie maksimum, to przyjdą wspaniałe efekty. Pamiętajmy też, że w klubie zostaje siatkarska legenda z ich pozycji, czyli Mariusz Wlazły. Wierzę, że zarówno Kewin, jak i Aleks będą chcieli czerpać z jego wiedzy i doświadczenia” – mówi trener Trefla Gdańsk Igor Juricić (via treflgdansk.pl).

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Ogłoszenie transferu Kewina Sasaka zamyka okno transferowe w Treflu Gdańsk, który jako pierwszy z drużyn PlusLigi skompletował skład na sezon 2023/24. Jak zostały obsadzone pozostałe pozycję?

Skład Trefla Gdańsk na sezon 2023/24

  • Rozgrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński
  • Atakujący: Kewin Sasak, Aliaksei Nasevich
  • Przyjmujący: Piotr Orczyk, Jan Martinez Franchi, Mikołaj Sawicki, Jakub Czerwiński
  • Środkowi: Patryk Niemiec, Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk, Janusz Gałązka
  • Libero: Voitto Koykka, Dawid Pruszkowski

Źródło: Trefl Gdańsk/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X