Kara po Wimbledonie. Tyle zapłaci Djoković za uszkodzenie słupka!

Novak Djokovic zniszczył rakietę na Wimbledonie, uderzając w drewniany słupek podtrzymujący siatkę. Teraz musi zapłacić wysoką karę. Ile dokładnie ona wyniesie? Została podana dokładna suma!

Kara po Wimbledonie. Tyle zapłaci Djoković za uszkodzenie słupka!
Kara po Wimbledonie. Tyle zapłaci Djoković za uszkodzenie słupka! (fot. screen YouTube/channels48)

Kara dla Djokovicia po Wimbledonie: 8000 dolarów

Jeden z największych tenisistów świata, Novak Djokovic, dopuścił się skandalicznego zachowania podczas finału Wimbledonu. Serb wyraził swoje ogromne rozczarowanie, rzucając swoją rakietą o jeden z drewnianych słupków podtrzymujących siatkę na korcie centralnym. Telewizyjne kamery uwieczniły ten moment, a sam incydent skutkował naganą od sędziego. Teraz wiadomo już, że Serb będzie musiał także zapłacić karę finansową za to, co zrobił.

Były numer jeden świata jeszcze przed zniszczeniem rakiety otrzymał ostrzeżenie od sędziego za przekroczenie czasu na przygotowanie do serwisu. To go nie powstrzymało przed kolejnymi emocjonalnymi zachowaniami – ta dla niego najbardziej kosztowna miała miejsce w momencie, gdy Alcaraz zaczął coraz bardziej dominować na korcie.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Oficjalnie potwierdzono, że Djoković został ukarany grzywną w wysokości 8 000 dolarów (około 7 110 euro) za „nadużycie rakietą”.

Tegoroczny finał Wimbledonu był dla Djokovicia podwójne rozczarowujący, ponieważ nie tylko stracił szansę na zdobycie 24. tytułu wielkoszlemowego i ósmego na Wimbledonie, ale również po raz kolejny pokazał swoje drugie, bardzo niesportowe i nieeleganckie oblicze.

Opisywany incydent można obejrzeć poniżej:


Kibice tenisa w Polsce czekają już na start BNP Paribas Warsaw Open 2023. Turniej rozpocznie się 24 lipca i potrwa przez tydzień. Podczas niego będziemy mogli obejrzeć w akcji – między innymi – Igę Świątek.

5 / 5. Ocen: 91

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x